Wpis z mikrobloga

Dziś kolejna gra z serii #grypsx #ps3 #playstation

Opis: Metal Gear Solid -- pierwsza w 3d część serii Metal Gear Solid, światowy hit który opowiada o perypetiach Solid Snake na podczas misji na Shadow Moses Island. Gra zachwyciła miliony graczy na całym świecie tym, że jako jedna z pierwszych wprowadziła kinematograficzną narrację do gier. Była przełomem, który rozpoczął rewolucję w konsolach i realizacji gier wideo.

Krótkie wspomnienie: Grę kupiłem jako pierwszego pirata w swoim życiu w sumie przypadkiem. (Był rok 1998-99) mojego PSX otrzymałem od ojca ze Stanów razem z grą Gran Turismo. Była świetna ale potrzebowałem czegoś innego. Jako mały smarkacz chciałem zagrać w coś co pozwoli mi strzelać. W niedziele pojechalismy na gielde razem z facetem mojej mamy i stalismy w bardzo dlugiej kolejce. Nagle podszedl gosciu i zaproponowal nam gre, powiedzial, ze niema co tu stac a to jest naprawde dobra gra i sprzeda nam za 20 zl. Andrzej (facet mojej mamy) zapytal mnie, to co chcesz ja? a ja tak i tak oto nieświadomie nabyłem grę, która miała zostać czymś co zdefiniuje moje podejście do gier w przyszłości.

Po odpaleniu gry nie zabardzo rozumiałem oco w niej chodzi i zapytałem czy mogę zmienić postać. O ironio, nawet nie wiedziałem jak potem bliska będzie mi ta, którą odrzucić chciałem. W końcu zdecydowałem się, że gram. Bardzo szybko jeszcze przed windą zostałem wykryty a Andrzej patrząc na grę skomentował "No szybko sie dzieje akcja w tej grze", a ja pomyslalem, ze to musi byc bardzo dobra gra.

Nie mając przez dluzszy czas zadnej innej gry, ani memory card do PSX, na ktore nie bylo mnie stac gralem w gre, dochodzilem troche dalej i jak juz robilo sie pozno to wylaczalem ja, zeby na drugi dzien zaczac od poczatku.

Zajelo mi to kilka miesiecy zanim nabylem memory card i dokonczylem gre, bez memory doszedlem do Hind D, gralem na normalu i w sumie jak na 11 letnie dziecko mysle, ze calkiem niezle mi poszlo.

Gre ukonczylem w wakacje 1999 roku, doslownie fartem pokonujac Metal Gear Rexa i potem meczac sie z Liquidem.
Niestety, nie wiedząc co czynię nacisnąłem select na torturach. To doprowadziło do zakonczenia gry ze scenariuszem gdzie Meryl, którą ukochałem umiera.

W moim 11 letnim sercu wywołało to przypływ emocji i wielkich łez, nigdy już tak nie płakałem po żadnej grze.
Ku mojemu pocieszeniu przed końcowymi napisami, Snake wyznał Otaconowi, że na imię ma David.
Przypadkiem, ojciec tak mi dał na imię zanim wyjechał za ocean.
Od tej pory wiedziałem, że ze Solid Snake i ja, zostaliśmy połączeni nierozerwalną więzią, która trwa do dziś.
Pobierz b.....i - Dziś kolejna gra z serii #grypsx #ps3 #playstation

Opis: Metal Gear Soli...
źródło: comment_jtez4RFKCXEkuTRVJFey0sWSaGVtsqzW.jpg
  • 19
@botLigaNauki: Na początku miałem ten sam problem, nie wiedziałem o co w tej grze chodzi do tego sterowanie wydawało mi się jakieś dziwne. Po kilku podejściach do gry w końcu postanowiłem poznać jej sens i była to bardzo dobra decyzja. Ciężko było mnie odciągnąć od telewizora ;).
@botLigaNauki: M oja przygoda z MGSem rozpoczęła się, kiedy kupiłem PS2, nie miałem nigdy PSXa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Później przechodziłem MGSA2, a teraz przechodzę MGSa4, ponieważ zakupiłem miesiąc temu PS3. Seria jest genialna, uwielbiam to uczucie, że tak na prawdę oglądam interaktywny film [;
@botLigaNauki: Też kupiłem pirata, tylko się okazało, że był po japońsku. Bez opisu przejścia gry (na szczęście zostało wydane chyba jako dodatek do pisma bodajże o nazwie "PlayStation") nie dało rady.
@botLigaNauki: Ogolnie za małolata pamietam jak siadałem sobie w niedziele po poludniu przed szarakiem, wlaczalem mgsa, przechodziłem go całego i wylaczalem wieczorkiem konsole. W pewnym momencie to był moj maly niedzielny rytuał. A miałem wtedy moze z 10 lat.