Wpis z mikrobloga

  • 2
co sądzicie o studiach geografia spec. Hydrologia, Meteorologia i Klimatologia? tylko proszę nie pisać że McDoland i duże frytki a cola ma być bez lodu. ciekawi mnie czym się zajmuje klimatolog. gdzie można po tym pracować? czy są kraje w których łatwiej o pracę w takim zawodzie? gdzie po meteo?

#pytanie #pracbaza #geografia #nauka #studbaza #meteo
  • 18
  • Odpowiedz
@jzivii: hydrogeolog (specjalizacja z ochrony wód i geotechniki po inżynierii środowiska) do usług. Prowadzę własną działalność, uczę dzieci matematyki. Ze znajomych ze studiów jestem w stanie policzyć na palcach jednej ręki osoby pracujące w zawodzie- mieli rodziców w branży :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kasiknocheinmal: inż? można wiedzieć jaka uczelnia? z geologii się ewakuowałem. niestety inaczej sobie wyobrażałem. Geografia interesuje mnie od dawna, ale teraz wolę zrobić rekonesans :)
  • Odpowiedz
@jzivii: jak będziesz się faktycznie uczył to pracy nie zabraknie ale trzeba kuć i się wkrecac w projekty badawcze, do katedr wbijac drzwiami i oknami a później to już z górki. Niestety nie znam uczelni a specjalizację mam inną
  • Odpowiedz
@jzivii: Nie wiem jak to na UAM ale spodziewałbym się na meteo: stata, stata, stata, stata, modele, modele, może pomiary (ale to nie ma specjalnie sensu, bo jaką serię pomiarową zrobisz w 2 lata :D ). Na hydro prędzej coś pomierzysz. Ale to zależy od uczelni :)
  • Odpowiedz
@jzivii: Szczerze? Po tych studiach byłby z Ciebie nie najlepszy klimatolog,.... W Polsce nie nie ma dobrych studiów w tym kierunku.... Lepiej ppostudiuj fizykę, mechanike płynów na jakiejs politechnice, metody numeryczne, informatykę i po tym zajmij sie klimatologią. Piszę całkiem powaznie. Jesli juz, to lepiej w Łodzi, tam jest kilka sensownych osob na klimatologii, a w Poznaniu popatrz na:
http://www.au.poznan.pl/ka/index.html
  • Odpowiedz
@ryzyk-fizyk: dziękuję za odpowiedź. A co z meteorologią? Lepiej wybrać fizykę? Czy jest zapotrzebowanie na meteorologów czy to hermetyczne środowisko i mało kto może się do niego dostać?
  • Odpowiedz
@jzivil
Z meteorologia jest podobnie. Popatrz ile matematyki i fizyki jest w programach na wydziałach geografii. A meteorologia to fizyka atmosfery, podstawa jest dynamika i termodynamika cienkiej warstwy płynu na obracającej się kuli...
  • Odpowiedz