Wpis z mikrobloga

Mireczki

Chcialbym zrobić upgrade sprzętu.

To co IMO zostaje i nie ma sensu wymieniac:
- SilentumPC Gladius X80
- Zasilacz OCZ ModXStream 600W (ale ma już hmmm, 3 lata)
- Dyski SSD, zwykłe, bla bla.
Reszta, czyli co chcialbym zmienic:
- jakiś Asrock stary jak świat (jeden z pierwszych który miał USB3/0 wiec widać, ze stary).
- i7 870 (stary, ale jary)
- Radeon 9878 - też generalnie stary.
- RAM - DDR3, 4x4 GB, nawet nie pamiętam dokładnie.

I tutaj pytanie - coby tu zmienić, mając na to 1000 GBP?
Wydaje mi sie,ze nie ma sensu ruszać obudowy i zasilacza, dyski są OK.
Jest sens zmieniać proca? Co za tym idzie płytę główna?
RAM na pewno chce 32GB (chyba, ze ustalimy ze nie zmieniamy plyty glownej)
Czy jeśli zmieniać, to robić to teraz, czy czekać na nowe Radeony?
Jest sens pakowac się w DDR4?
Pakować się w Socket 2011?
Czy jest sens babrać się w SLI? (Wtedy wymiana zasilacza, ale czytalem, ze tak naprawde zysk niewielki)?

Co robic, jak żyć...

#pcmasterrace #skladaniekompow #cokupicdokomputera
  • 11
Do czego bedziesz uzywac komputer?


@oldskul: poza graniem - do developerki szeroko pojętej, programowanie, sporo maszyn wirtualnych etc. Na robienie grafy nie mam niestety talentu.

a na twoim miejscu spokojnie przeczekałbym na tym sprzęcie na następna generacje Intela, niebawem ddr4 będzie standardem.


@oldskul: czyli kiedy ta następna generacja ma byc?

Zmieniłbym grafikę i podkręcił proca


@Murzinio: Pytanie - na jaką :) Płyta głowna to dokładnie Asrock P55 Pro/USB3 -
@M4ks: Następna generacja pod koniec roku.

W tym zestawie co dałem masz bardzo mocny procek, 4 rdzenie, 8 wątków, nawet jak nie będziesz kręcić to warto wziąć bo w turbo na wielu rdzeniach masz 4,2GHz, do niego wydajny i cichy cooler, porządna płyta główna, umożliwia OC, ale też obsługę szybszego RAMu, który tam podałem. No i do tego GTX970 który uciągnie obecnie każdą grę na Ultra w Full HD. W tej
@M4ks: Olej, to normalne dla RAMu pracującego na tych taktowaniach. U mnie podkręcane kości dobijają do 1,67V i nie ma żadnych problemów, nie słyszałem też żeby ktoś narzekał czy też były jakieś problemy opisane w recenzjach. :P
@Murzinio: ok, rozumiem.
A jeszcze zapytam - jakby pójść w "taniość" - i nie zmieniać proca / zmienć bez zmiany reszty - i wsadzić np. 980?
Rozumiem, że potem możnaby spokojnie zmienić płytę/pamięc i zostawić tą 980?
A wiadomo coś z nowymi kartami (nie miały być radki nowe niedługo?)
Możnaby, ale 980 to overkill dla tego zestawu, o ile nie podkręcisz proca. :P Nowe Radeony dopiero w czerwcu.


@Murzinio: podkręcić mogę - tylko znowu sensowny cooler kupić - to pod ewentualną nową płytę nie będzie pasował.. :/ Ale chyba warto poczekać na czerwiec, dzięki wielkie za całą pomoc!