Wpis z mikrobloga

8 100 - 1 = 8 099

Tytuł: Siła nawyku
Autor: Charles Duhigg
Gatunek: Psychologia
★★★

Parę dni temu natknąłem się na opinię @Koller, który twierdził, że książce przydałoby się odchudzenie ze zbędnej treści. W pełni się z tym zgadzam, końcówkę praktycznie całkowicie ominąłem. Jest w niej parę ciekawych historyjek, ale zawarte w książce materiały w żaden sposób nie skłoniły mnie do zmiany jakichkolwiek nawyków.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
Pobierz qmox - 8 100 - 1 = 8 099

Tytuł: Siła nawyku
Autor: Charles Duhigg
Gatunek: Psych...
źródło: comment_td450zu5k1feJ5OjeKtyJkqEB7x5zDL4.jpg
  • 3
@qmox: Na prawdę nie wiem skąd taka niska ocena, przecież to nie jest jakiś poradnik psychologiczny, który ma za zadanie zmienić Ciebie, jest to opowieść o nawyka, jak dzięki nawykom udało się zmienić różne rzeczy i książka pokazuje jaką nawyk w różnych dziedzinach życia ma siłę.
@wd34: przyznaję, że książka otrzymałaby wyższą ocenę, gdyby składała się tylko z pierwszych kilku rozdziałów, zamiast tego mamy napakowanie wieloma historiami, po którejś z kolei odechciało mi się wnikliwego czytania. Sumując, za dużo przykładów tego zmieniania nawyków po prostu, liczyłem na coś więcej.
mamy napakowanie wieloma historiami


@qmox: Przecież to jest jeden z większych plusów tej książki, opis w praktyce

liczyłem na coś więcej.


No to jest czasami problem, że ludzie przed przeczytaniem książki mają o niej jakieś wyobrażenie i oceniają książkę względem tego wyobrażenia, a nie samą książkę.