Wpis z mikrobloga

Wykop Poleca
Od dziś przestajemy wyświetlać reklamy Google Adsense na rzecz własnego systemu reklamowego. W zakładce "Polecamy" znajdą się linki naszych partnerów, którzy chcą promować swoje treści na Wykopie. Każdy partner będzie mógł wyświetlać tam 10 najświeższych linków ze swojego serwisu, oraz historię wszystkich linków, które były dodane do Wykopu z tego źródła. Oczywiście nie każdy serwis będzie mógł zostać partnerem, więc nie będą pojawiać się tam żadne śmieci. Jako, że jest to serwis społecznościowy, reklama też będzie społecznościowa, dlatego jeżeli spodoba Wam się link partnera, możecie bardzo łatwo dodać go do Wykopu.

Oprócz tego, poprawiliśmy funkcjonalność Obserwowanych. Teraz nieprzeczytane komentarze podświetlane są na żółto, a lista obserwowanych pojawia się w bardziej widocznym miejscu. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.
  • 16
Podświetlanie nieczytanych komentarzy to krok w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że niedługo zostaną wprowadzone w życie dalsze ulepszenia licznie postulowane przez użytkowników.
Szacun za nieprzeczytane, skrypt Fanzonuna do tej pory jakoś dawał radę ale podświetlanie wszystkich komentarzy automatycznie jest spoko. Jedynie teraz skrypt przyda się by zobaczyć inne nieprzeczytane po odpowiedzeniu na jeden;].
Zmiany na +. Ale fajnie jakby z obserwowanych od razu przenosiło do pierwszego nieprzeczytanego komentarza (jak na forach).
dobre zmiany, nawet się zdziwiłem, czemu część komentarzy jest żółtych ;)

tak się od pewnego czasu zastanawiam nad pewną, dość kontrowersyjną propozycją. otóż, jak wiadomo, część ludzi (w tym ja) korzysta z adblocka , więc nie wyświetlają im się reklamy. w dodatku niektórzy na wykop wchodzą tylko i wyłącznie przez rss, a nie normalnie przez główną. i tak serwis nie zarabia na normalnie wyświetlanych reklamach ani na linkach sponsorowanych. nie żebym narzekał
Fajna zmiana jeżeli chodzi o reklamy. Co do zaznaczania nowych komentarzy to dziękuję postoję. Ten odcień żółci jest za mało wyraźny, wolę już skrypt Fanzonuna, niby trzeba jeszcze poklikać, aby zaznaczyć, ale sam wybieram kolor. W dodatku po odpowiedzeniu na jeden komentarz wyróżnienie innych naturalnie znika.
Podświetlanie komentarzy jest tylko, gdy obserwujemy dany link i pojawią się nowe komentarze. Jeżeli chodzi o dział Gry, to na pewno będzie coś takiego, ale dodanie samej kategorii byłoby zbyt prostackie, postaramy się przygotować coś lepszego :-)

P.S. zapomniałem o jeszcze jednej nowości, teraz jednym przyciskiem można rozwijać wszystkie zaminusowane komentarze (przycisk znajduje się tuż nad dyskusją).
Mam pare pytan:

1) co z dwukropkami w linkach - nadal sa usuwane i robi sie sieczka np w linkach z Wikipedii

2) wyszukiwarka dubli - czy kminicie nad ulepszeniem jej, zwlaszcza jakims procentowym porownywaniu URL sugerujacych ze dane znalezisku juz jest (np youtube.com?vid=666 oraz pl.youtube.com?vid=666 to dla systemu rozne linki, gdy podac innny opis i inne tagi, dubla nie wykryje). np levensteinem albo rozbijaniem urla na skladowe, mozliwosci jest duzo