Wpis z mikrobloga

Miraski kochaniaski i Mirkówny kochańkówny, mam nie lada problem i po raz kolejny zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Otóż aktualnie jako TV domowej używam laptoka z zainstalowanym XBMC oraz wykupionym premium w weeb.tv. Wszystko po to, żeby przekonać się, czy weeb.tv i xbmc jest coś warte i rozważam kupno Dongla/SmartBoxa. Jednak nie o tym w tym wpisie.

Niesamowicie mnie denerwuje operowanie samym XBMC z poziomu klawiatury laptoka. Muszę podnosić kapunie z kanapy, lewą ręką operuje klawiaturą a reszta ciała jest wychylona w prawo w poszukiwaniu ekranu TV. Ultra niewygodne. Poszukuję więc jakiejś mini klawiaturko/myszki na bluetooth'a od My Friendów, która niesamowicie ułatwiłaby mi życie. Macie jakieś takie ustrojstwa warte polecenia, albo jakieś inne pomysły jak mój problem rozwiązać. Z góry dzięki za jakieś wskazówki.

#aliexpress #dhgate #wish
  • 20
@kubabe: moja siostra przerabiała podobny temat, nic wygodniejszego nie znalazła, szukaj na allegro może są w podobnej cenie, na marki nie patrz bo wszystko to to samo tylko inne logo.
@kubabe: a może pomyśl nad raspberry pi2, na którym zainstalujesz xbmc + weeb. będziesz to mógł używać przez zwykłego pilota od tv. Jeśli tv obsługuje hdmi cec
śmiga jak ta lala. mam osobiście r pi b+ oraz r pi 2.
oczywiście wersja 2 jest szybsza, ale obie bez problemu obsługują full hd.
dla mnie jedyna wada raspberry to brak wyjścia optycznego.
reszta super, zwłaszcza obsługa pilota od tv, wszystko jednym pilotem (tv samsung)
osobiście nie spotkałem się z filmem który by klatkował.
Zawsze możesz poszukać opisów na google i youtube.
jest wiele podobnych urządzeń tylko mało które obsługuje hdmi
@kubabe: Ja mam Raspberry Pi 2 i B - na obydwu OSMC (XBMC) - steruje nimi pilotem od TV (HDMI CEC) i do chlodzenia nie uzywam niczego poza diklejinymi 2 radiatorkami. Działa to wszystko świetnie, szczególnie na RPi 2 :)
pierwsza wersja B grzała się po podkręceniu B+ działa znakomicie przy podkręceniu bez radiatorów, wersja B2 działa znakomicie bez podkręcania.
Jeśli kupujesz wersję b2, to bez radiatorów i bez wiatraczków.
możesz kupić i taką proponuję b2 w zestawie z obudową + zasilacz, możesz dokupić tylko kartę microsd jeśli takowej nie posiadasz.
jak będziesz miał kartę to, ściagasz obraz systemu ze strony http://openelec.tv/ tylko odpowiednią wersję w zależności jaką masz wersję rPi
ściągasz
@valdman: Do filmów wstępnie myślałem o pendrive, które później ewoluuje w dysk przenośny.

Rozglądam się jakby trochę cebulionów przyoszczędzić i puki co najtaniej na aliexpress za 45$ dużo zamówień, ale mało komentarzy :)
możesz też przez otoczenie sieciowe z lapka brać źródło.
osobiście wolałbym kupić na allegro, nie mam pewności do rPi z aliexpress.
z dyskiem nie jestem pewny czy da radę pociągnąć. chyba, że przez aktywny hub usb.
@valdman: Chyba masz racje z ali. Na szczęście na allegro znalazłem z ceną sensowną i odbiorem osobistym u mnie w mieście. Resztę akcesoriów dokupię już na ali, czyli doradzałeś obudowę, zasilacz z ładowaniem powyżej 1,8A i kartę microSD. Te radiatorki chyba sobie daruje skoro piszesz, że daje rade bez ;)

@npsr: Testuje właśnie. Całkiem przyjemne, ale to tylko doraźnie, bo nie chcę z poziomu telefonu sterować tv. To musi być