Wpis z mikrobloga

@tatarysh: Czy jeśli wziąłeś ślub i możesz rozliczać się z żoną, na czym zyskujesz, to nie powinieneś zapłacić podatku od wzbogacenia ? :)
  • Odpowiedz
@RPG-7: Niby wszystko pięknie ale teraz trzeba 1k złotych za ten przywilej zapłacić :/ na fryzurę, strój, insygnia, dojazd i tym podobne śmieszne duperele. Nawet jeśli urzędnik ma pięćset metrów do przejścia od urzędu do miejsca ślubu. #truestory
  • Odpowiedz
@Kismeth: Wcześniej kosztowało to 82 złote opłaty skarbowej czy jak to się tam nazywa. Teraz kosztuje 1k + 82 złote. Przerobiłem to ostatnio w urzędzie. Jak dla mnie jest to skok na kasę. 1k dla gminy z każdego ślubu w plenerze? Nieźle co?
  • Odpowiedz
@RPG-7: Najlepsze jest to że wcześniej też można było taki ślub zorganizować (wiem bo kilka takich przygotowywałem) i tak jak pisze @Old_Postman to kosztowało 82 zł i zależało od dobrej woli urzędnika - warunek był wtedy jeden: miejsce musiało być "godne" czyli trzeba było przygotować stół dla urzędasa, krzesła, miejsce na godło itp itd. Teraz jest to uwarunkowane odgórnie, kosztuje 1000 zł, a miejsce i tak musi być "godne" czyli przykładowo
  • Odpowiedz
@erbeka: slub na plazy mozesz zorhanizowac. Nie ma przeszkod. Musisz tylko zaaranzowac ladnie miejsce. Musi byc stol, "wiata" badz cos podobnego i nie powinno byc problemu. Jestem w trakcie takich przygotowan co prawda nie na slub na plazy. Beka jest niezla bo tam gdzie irganizujemy slub urzednik i tak organizowal ceremonie, nawet jak nie bylo ustawy, a teraz robi to samo tylko jak twierdzi ma zwiazane rece i musi policzyc tego
  • Odpowiedz
@Old_Postman: Dokładnie o to mi chodziło. Że nic się nie zmieniło poza tym że musisz płacić tysiaka. Co do ślubu na plaży - tak możesz tak jak napisałem tylko musisz zaaranżować miejsce i urzędnik i tak musi uznać czy jest ok zobacz to
  • Odpowiedz