Wpis z mikrobloga

Witam. Czy jest jakiś Mirek obeznany w temacie #caraudio ? Zasłyszałem u kolegi w samochodzie dźwięku wspomaganego tubą i zamarzyło mi się mieć takie doznania u siebie. Pytanie co muszę kupić, podłączyć itp. żeby mieć takie coś u siebie. Ktoś mi powiedział, że muszę zmienić radio na początek (mam fabryczne Clarion jak na załączonym obrazku) Ktoś może mi to przedstawić od strony technicznej i finansowej. Zdaję sobie sprawę z rozbieżności cenowych dlatego dodam, że moje car audio (JBL w Peugeocie 406 ) nie biorąc pod uwagę intensywności basu mi odpowiada #pytanie #pytaniedoeksperta #naglosnienie #bass
źródło: comment_8eBpIanj53IQ1U2xjAqDaxW9lXUnnFa5.jpg
  • 16
@Fanfar: niestety sam tego dobrze nie zrobisz. Taka tuba "na pokaz" by #!$%@?ło nie ma sensu. Proponuje zacząć od wygłuszenia drzwi i nowych głośników w drzwiach. Później radio a na końcu tuba. Zastanów się też czy chcesz grać z radia czy radio ma tylko dawać sygnał na wzmacniacze. Budżet hmm.. bez 5kpln ciężko zrobić coś sensownego. Na Twoim miejscu wolałbym pojechać na dobre wakacje ;)
@Fanfar: Trochę samozaparcia i google. Gotowca nie dostaniesz bo to zbyt szeroki temat i można popłynąć. Zacznij od lektury http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf. Dalej google i fora tematyczne. Zachowuję się jak na elektrodzie, ale nie da się ot tak napisać co masz kupić, bo każdy ma inne oczekiwania.

5kpln ciężko zrobić coś sensownego.


@countryboner: Właśnie tutaj kolega popłynął. Owszem, jak się by uprzeć to ma ziarno prawdy, ale bez przesady. On chce suba
@countryboner: Kwota, którą przytoczyłeś jest dla mnie zaporową, natomiast uważam, że sprzęt powinien być dobrany za równo do możliwości finansowych jak i do potrzeb. Kolega uzyskał zadowalający mnie efekt wydając 700pln (cena za wzmacniacz+ jakiś bassowy łupacz). To radio, którego zdjęcie zamieściłem nadaje się do podłączenia pod nie tuby i wzmacniacza?
@kurvvawszystkozajete: Dziękuję Ci za zainteresowanie, sprecyzuję bardziej o co mi chodzi: doznania dźwiękowe w moim aucie mi odpowiadają (jest to radio CLARION + 10 głośników JBL) chciałbym jedynie żeby dźwięk był wzbogacony mocniejszym basem. Chciałem bardziej zapytać jak do sprzętu, który już posiadam podpiąć skrzynię bądź tubę, czy jest to możliwe.
@Fanfar: Nie jestem specjalistą od jednostek sterujących, w dodatku fabrycznych. Skoro masz 10 głośników fabrycznych to prawdopodobnie może gdzieś być fabryczny wzmacniacz który tyle sztuk ogarnia. Na radiu na pierwszy rzut oka nie masz wyjść na wzmacniacz - RCA czyli tzw. czincze przez które łączysz wzmacniacz z radiem. Możesz zobaczyć na forach peżota czy może da się jakoś wyciągnąć sygnał dla suba, poczytaj też czy faktycznie masz jakiś fabryczny wzmacniacz w
@Fanfar: Generalnie to taki adapter ratuje Ci sytuację. Bez niego masz do rozgrzebania całą instalację w aucie i miliony monet do wydania. Też mam taką bogatą serię marki Bose ze wzmacniaczem zabudowanym seryjnie w bagażniku. Jak chciałem wymienić radyjko na coś normalnego z 6xRCA to głowa mnie zabolała.