Wpis z mikrobloga

ELO MAM PYTANIE. Czy zastanawialiście się nad życiem pozaziemskim? Pewnie tak. I co sądzicie? Bo mi się wydaje, że wcale nie jest pewne, że inne cywilizacje istnieją. Mam coraz większe przeczucie, że jesteśmy sami w tym ogromnym wszechświecie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Możecie mnie nazwać egoistą albo kimś no ale szukamy już tak długo i co? I nic. Dodatkowo może słyszeliście o paradoksie fermiego? Mówi on, że:

Wielkość i wiek Wszechświata sugerują, że powinno istnieć wiele zaawansowanych technicznie pozaziemskich cywilizacji. Jednak takiemu rozumowaniu przeczy brak obserwacyjnych dowodów ich istnienia. Zatem albo początkowe założenia są nieprawidłowe i zaawansowane technicznie życie jest znacznie rzadsze niż się sądzi, albo metody obserwacji są niekompletne i ludzkość jeszcze ich nie wykryła, albo metody są błędne i cywilizacja ludzka poszukuje niewłaściwych śladów.

Tak więc to, że jest nieskończenie wiele gwiazd, planet, galaktyk i innych ciał niebieskich nie znaczy, że Oni gdzieś tam są ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? ZAPRASZAM DO DYSKUSJI! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam: @MagnitudeZero

#nauka #kosmos #mirkokosmos #astronomia #ufo #rozkminy #zyciepozaziemskie #dyskusja
a.....2 - ELO MAM PYTANIE. Czy zastanawialiście się nad życiem pozaziemskim? Pewnie t...

źródło: comment_Bcoj8F7muiGrnms354G0zaWnS5uuqjT5.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
ale szukamy już tak długo i co?


@arkham62: lol, długo? To ma być długo? Pierwsze fale do kosmosu nadaliśmy w XX wieku, nawet nie zdążyły daleko dolecieć. A szukamy naprawdę bardzo blisko.
  • Odpowiedz
@arkham62: Ludzkosc 'obserwuje' tylko BARDZO maly fragment kosmosu. To tak jakby nabral szklanke wody z oceanu i na tej podstawie stwierdzil, ze wieloryby nie istnieja bo zadnego nie widzisz w szklance
  • Odpowiedz
  • 2
@arkham62: Jasne że istnieje i to bardzo dużo. Tylko przestrzeń jest tak ogromna że nawet jak kiedyś złapiemy jakiś przypadkowy sygnał to po tych co go wysłali nie będzie już śladu.
  • Odpowiedz
@arkham62: Może cywilizacjami pozaziemskimi będziemy my ale w przyszłości a Ziemia jest początkiem całego inteligentnego życia we wszechświecie coś jak w opowiadaniu "Ostatnie pytanie".
  • Odpowiedz