Wpis z mikrobloga

#pytanie #zdrowie #alkohol #tetralysal #tradzik

W sobotę mam pewną mocno zakrapianą imprezę, a jednocześnie od wczoraj biorę antybiotyk tetralysal na trądzik, mogę trochę wypić czy unikać alkoholu jak ognia? W ulotce nie ma ani słowa o tym, w internetach ludzie piszą, że jedynie wątroba może ucierpieć jak się schleję za mocno bo wątroba też przez lek jest wykorzystywana. Ktoś miał podobną sytuacje jak ja?
  • 11
  • Odpowiedz
@kosodrzewina2: limecyklina i alkohol nie reagują ze sobą (w każdym bądź nikt nie opisał takowego przypadku), więc i wątroby taka mieszanka ci nie #!$%@?. Z drugiej strony to lek hepatoksyczny, a alko też wątroby nie oszczędza... ja na twoim miejscu bym się napił, bo ci nie zaszkodzi, ale #!$%@? do nieprzytomności bym odradzał.
  • Odpowiedz
@kosodrzewina2: Też brałem Tetralysal, mi lekarka mówiła żeby trochę uważać z alkoholem "bo żołądek", ale jak się piło dużo jogurtów i jadło tabletki osłonowe to nie miałem żadnych problemów.
  • Odpowiedz
  • 1
@kosodrzewina2: z doswiadczenia: nie pij. Chociaz to dopiero poczatek leczenia, wiec nic nie powinno sie dziac. Swoja droga nie mozesz zaczac brac od niedzieli skoro tak bardzo ci zalezy na chlaniu?
  • Odpowiedz