Wpis z mikrobloga

kto trzyma rower w mieszkaniu wieszając go na ścianie lub w inny sposób? szukam jakiegoś pomysłu żeby zaoszczędzić maksimum miejsca a co za tym idzie nie #!$%@?ć ścian, póki co ten pomysł wygrywa ale może macie lepsze patenty? co tam ze nie mam jeszcze roweru ale od czegoś trzeba zacząć ;)

#rower #rowery
  • 15
@cyberyna: mi nawet nie tyle co z klatki a z takiego pomieszczenia zamykanego na klucz zabrali bicykla :P miałem pomysł wbetonować tam porządne mocowanie i do niego przyczepiać rower u-lockiem, ale jednak co w domu to w domu ;)
@umiar: Hah! Zabawne, bo właśnie dziś #!$%@?łem się na ojca, bo mi rower w garażu źle potraktował. Wstawiłem go sobie przed chwilą do pokoju i kombinuję jak tu jakieś ładne sprytne wieszadło na niego zmontować. Myślę o takiej bardziej designerskiej półce, na której można coś postawić, a pod nią za poziomą rurę podwiesić rower.

edit: o, coś takiego
Bimbermaeister - @umiar: Hah! Zabawne, bo właśnie dziś #!$%@?łem się na ojca, bo mi r...

źródło: comment_Fm3MHmEj9yGhQtNr9IDZWavT8JvUC9GP.jpg

Pobierz
@Bimbermaeister: a no widzisz :) dla mnie ten pomysł na razie wygrywa, tylko ja bym na te drewienko nałożył jakąś metalową rynienkę co by ją łatwo można było zdemontować i ewentualny piasek czy co tam się znajdzie wysypać a resztę umyć... tylko szkoda ze roweru jeszcze brak :(
@Bimbermaeister: wklejałem kiedyś podobne foto na mirko :)) pomysł cacy tylko rower wisi, a gdy masz niski pokój to tak średnio... a tak to nad sufitem haczyk i mogę go spokojnie nad łóżkiem powiesić

edit: no i większość rowerów ma linki pod rama
@umiar: No ja akurat jestem w fazie remontu mieszkania, mój pokój będzie robiony niebawem, więc stoję przed takimi dylematami. A doszedłem do wniosku, że najcenniejszy rower powinien stacjonować w pokoju, więc znajdę mu jakieś przytulne miejsce ;)
@umiar: Ja. Wisi na ścianie na specjalnym wieszaku. Coś takiego:
http://www.bboardhanger.com/public/assets/wieszak-na-rower-czarny.jpg

Koła spoczywają na blaszanych rynnach, więc ściany nie brudzą. Mój wisi prawym bokiem do ściany i może przez to lekko brudzić ścianę odstającą końcówką linki od przerzutki, ale można jakąś folię w tym miejscu nakleić albo ścianę po prostu czyścić (takie mamy panie dzisiaj farby).
Dzięki temu, że wisi pod kątem, można pod nim przejść właściwie przy samej ścianie.
Plusy:
@umiar: Nic. Mój rower wisi na tym od 7 lat. Waży ok. 13 kg (góral). Cały ciężar spoczywa właściwie na haku na pedał (rynny tylko w zasadzie osłaniają ścianę i chronią przed przechyleniem się roweru do przodu/tyłu).
Mój hak ([reklama] zakupiony w Cyklotur [/reklama]) jest mocowany na dwa wkręty, ale ułożone w poziomie. Dziury w ścianie na kołki 8 mm. Na początku te kołki lekko się wysunęły - może za słabo