Wpis z mikrobloga

@ttinyowski: bakterie rozwijają się jak mają pożywienie. Jeśli przed spaniem umyłeś zęby i po tym nic nie jadłeś, to przez noc niewiele bakterii się rozwinęło.
Teraz jest rano - myjesz najpierw zęby, jesz śniadanie i w zębach zostają resztki pokarmu, wspaniała pożywka dla bakterii. Robiąc odwrotnie - najpierw jedzonko, potem czyścisz zęby z pożywienia i do najbliższego posiłku nic ci w zębach nie gnije.
  • Odpowiedz
@ttinyowski: Ja po prostu nie wierzę że ktoś zadaje takie pytanie. Przeciez to na zdrowy rozum wiadomo że po śniadaniu. Przeciez bakterie nie wpieprza resztek śniadania w kilka sekund. Te resztki musiały by zalegać na zębach jakiś czas by zaczęły gnić (być pożywką dla bakterii) To takie oczywiste.

Przed położeniem się spać myjesz zęby (płukasz płynem) wstajesz, jesz śniadanie i tuż po jedzeniu myjesz zęby i płukasz płynem. Ja tak robię.
  • Odpowiedz
@ttinyowski: To zalezy ile czasu mam do sniadania. Bo np sok pomaranczowy po myciu zebow jest paskudny. :/ Ale jedzenie z tym zapachem z ust tez jest tragiczne.
Najlepiej umyc przed sniadaniem a sniadanie zjesc najwczesniej po godzinie od mycia zebow :D
  • Odpowiedz
@chixi: Jak pijesz na śniadanie soki należy odczekać dłuższą chwilę na mycie zębów (głównie w przypadku kwaśnych soków). Ponieważ po sokach szkliwo jest osłabione, szczotkowanie powoduje jej zwiększone ścieranie.
@ttinyowski: Mycie przed ze względu na "dokarmianie" bakterii nie ma sensu. Kapcia masz po zmniejszanym nocnym wydzielaniu śliny albo słabym umycie m zebów w naocy
Wydzielanie jest wtedy mniej śliny ale gęstszej.

tak na prawdę można myć żeby raz dziennie (najlepiej
  • Odpowiedz
@claudio1: Dlatego myję i przed i po.


@ttinyowski: najlepiej to myć 24 godziny na dobę bez przerwy

Podczas porannego szczotkowania przed śniadaniem zostają usunięte bakterie zgromadzone przez noc. W przeciwnym razie podczas pierwszego posiłku dostaną one dodatkowe "pożywienie" w postaci resztek śniadania, co przyspieszy rozwój próchnicy


@ttinyowski: no przez kilka minut to mi wypadnie 10 zębów
  • Odpowiedz