Wpis z mikrobloga

Jeśli jest tu jakiś członek #partialibertarianska, to czy mógłby mi nieco szerzej objaśnić co wami kierowało jak podejmowaliście decyzję o wystawieniu Deski do wyborów prezydenckich?
Przecież ten człowiek ośmiesza was, a przede wszystkim ideę wolnościową jako taką.
Najnowszy popis dał w "debacie" (szumnie powiedziane) z Wilkiem. To co on tam bredził na temat obecnej konstytucji to ja nawet nie...
Aż pozwolę sobie zacytować te mądrości:

Ta konstytucja jest dobra. Według mnie bardzo dobra, bardzo wolnościowa - mówię o pierwszych trzech rozdziałach. (...) Ośmielę się powiedzieć, że prawie tak tak samo dobra albo lepsza niż konstytucja Stanów Zjednoczonych pod względem wolnościowym.


No to spójrzmy na te wolności, jakie gwarantują pierwsze rozdziały:
- Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
- Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.
- Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.
- Praca znajduje się pod ochroną Rzeczypospolitej Polskiej. Państwo sprawuje nadzór nad warunkami wykonywania pracy.
- Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
- Minimalną wysokość wynagrodzenia za pracę lub sposób ustalania tej wysokości określa ustawa.
- Władze publiczne prowadzą politykę zmierzającą do pełnego, produktywnego zatrudnienia poprzez realizowanie programów zwalczania bezrobocia, w tym organizowanie i wspieranie poradnictwa i szkolenia zawodowego oraz robót publicznych i prac interwencyjnych.

Zakazy, regulacje i koncesje takie wolnościowe. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Społeczna gospodarka rynkowa, płaca minimalna, państwo ingerujące w rynek pracy i sprawiedliwość społeczna taka leseferystyczna. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Krótko mówiąc libertarianizm pełną gębą!!
A to tylko co lepsze kąski, bo znalazłoby się tego więcej.
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

No ja #!$%@?, to jest na serio, czy ktoś tu sobie jaja robi i w kiepskim stylu trolluje?

#libertarianizm #4kuce #wybory oraz tag, którego osobiście bardzo nie lubię, ale na tą okoliczność niestety pasuje jak ulał czyli #bekazlibertarian

  • 5