Wpis z mikrobloga

Mirki ktoś podszywa się pod IP mojej sąsiadki i sprzedaje rzeczy na allegro, z nie wiadomo jakiego konta, bierze pieniądze od ludzi i nie wysyła im towaru (piłę spalinową i telefon). Wystawia jakieś ogłoszenia o pracę w kancelarii adwokackiej i ludzie wpłacali mu za to jakieś pieniądze. Nie mam na to żadnych dowodów, ale przyszła policja i żądała wyjaśnień, że to niby robiła wszystko moja sąsiadka.
Jak z tym walczyć? Byliśmy już u dostawcy internetu, prosić, żeby znaleźli tego kogoś kto podszywa się pod moją sąsiadkę, ale oni umywają ręce i twierdzą, że nie da się tego sprawdzić. Prosiliśmy, żeby zmienili IP (bo jest stałe), ale dalej jest takie samo. Co robić?
#stalker #stalking #kiciochpyta #afera #hakerzy #bonzo
  • 23
@cd_czarek: Jeśli to był spoofing, a nie użycie niezabezpieczonej / źle zabezpieczonej sieci / komputera to nic się nie zrobi w sumie. Sąsiadka musi jakoś udowodnić, że to nie ona np. akcje przeprowadzane z ip gdy jej w domu nie było i ma na to wiarygodne dowody.
Sąsiadka ma 55 lat i nie ogarnia nawet co to jest allegro i jak tam wejść, ale to nie zmienia faktu, że policja już 3 razy była i już 3 raz ją spisują...
@LordOfTheBananas My nie wiemy, ale czy policja wie, to kto go wie. Gdyby mi podali jego dane, bo przecież na allegro nikt nie jest anonimowy, to bym go sam szybciej znalazł niż oni. A ludzie, którzy kupili od niego te przedmioty na pewno mają te dane i jego nr konta.
Jeśli ktoś w sieci wewnętrznej ustawi takiego samego MACa, jak babcia to będzie miał ten sam IP. Sam to robiłem, jak testowałem włamy przez WiFi.