Wpis z mikrobloga

Mirki, chce kupić telefon. Ma on przede wszystkim działać szybko. Myślałem o #windowsphone ale sprawdzilem market i bieda z aplikacjami. Dlatego zostaje przy #android. #iphone za drogi choć sobie chwaliłem jak miałem. Teraz mam samsunga i mnie irytuje jego powolność - s3.

Myślę o #nexus4 lub #nexus5 - czysty andek. Czy ktoś miał ten telefon w ręce? Faktycznie taki dobry jak go opisują ? Jakieś porównanie między nimi? Tylko takie userexperience a nie porównanie danych ;)

#bojowkaandroida #android
  • 28
@MicNeo: Szybko ma działać to nie Android - zostaje Ci Isprzęt, którego osobiście nie lubię albo polecam Lumię 735 z WP - z aplikacjami jest już dobrze - źle było rok temu :)
@Misaki: WP to dobry system a czy się podoba czy nie to kwestia gustu. Mam i Androida (służbowo) i WP (prywatnie) i jednak wolę WP - stabilniejszy, nie chce mulić i nie mam z nim żadnych problemów.
@RudyLis: Mnie żadnych aplikacji nie brakuje. Jeśli rzeczywiście jest jakaś aplikacja z Google Play, którą musi mieć, to w zasadzie nie ma wyboru. Jeśli nie są to "must have" to w sklepie dla
@MicNeo: Mam Nexusa i śmiga aż miło. Każdy inny telefon jaki biorę do ręki chodzi dla mnie odczuwalnie wolniej. Ale najlepiej zostać przy KitKacie, nie aktualizować to 5.0. Minusem jest bateria, trzyma naprawdę kiepsko.

Rozważ też Moto G2, albo Moto X - oba na czystym sofcie jak Nexus, a w mniejszych pieniądzach.

Z apkami Android wygrywa z WP, nie oszukujmy się. Chociaż WP lubię, jest ładny i płynny, a Lumie ze
@MicNeo: dla mnie tragedia w porównaniu do 4.4.4. Nie dość, że mniej intuicyjnie, wprowadzili kilka ograniczeń (brak galerii, serio?!), bzdury z otwartymi w tle aplikacjami (jest ich nieskończenie wiele chyba, nawet po wyłączeniu telefonu) to jeszcze są zwiechy czego nie miałem NIGDY w KitKacie. No i ostatnio apka aparatu często się wywala bo oczywiście też jest inna niż w KK.

Na szczęście raczej nie kupisz nowego N5 z Lolipopem na pokładzie
@MicNeo: czysty android 5 na nexusie, chodzi i jest piękne że aż miło, wizualnie najlepszy system teraz, wszystko też szybko chodzi, także ja bym brał nexusa, a aplikacje galerii to QuickPic (szybszej galerii chyba nie ma)

i znajomi też są zadowoleni z andka 5, to co wyżej to jakieś pseudo narzekania nerdów
@MicNeo: A jakiej apki brakuje? Prawie wszystko jest ale często w postaci apel wydanych niezależnie. Plus tego to właśnie spory wybór! Jeśli jakis dużych aptek nie ma to albo na chwile wycofali (było tak z whatsappem, teraz z Snapchatem) albo zaraz będą bo już każdy musi się liczyć z WP. Ostatnio oficjalny Dropbox się pojawił.
@Casuperu: dobra, dzisiaj zrobiłem "rachunek sumienia", i jednak zostane przy Andku. Brakuje mi w WP kilku ważnych apek (dla mnie): RunKeeper (nie, nie zmienie na endomondo, runkeeper ma w darmowej wersji to czego nie ma w endo ;)), Pocket, Memrise + kilka mniej ważnych do których są JAKIEŚ zamienniki.

@Saeglopur: wołam bo pytałeś jakich apek mi brakuje.

Daje ostatnią szanse andkowi. Jeżeli czysty system będzie mulił to już w życiu
@Saeglopur: no oni ogólnie chyba najbardziej na iOS się skupiają (ciekawe dlaczego ;)). Na iOS ta apka ma tyle funkcji, których nie ma na andku, że szok.

Naprawdę życze WP jak najlepiej. IMO łączy on w sobie najlepsze cechy andka i iOSa. Tylko ten udział rynku tak marny... takie troche zamknięte koło. Mały udział -> mało apek, mało apek -> mały udział :( Ale i tak teraz jest dużo lepiej niż