Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki ;)
Są tu pośród Was jacyś hodowcy zwierząt terrariowych ?
Może nawet tacy którzy robią na tym kasę ?
Pojawiały się tu już kiedyś ciekawe tematy o pająkach :) Byłem "małym hodowcą" w niedalekiej przeszłości (10 sztuk ptaszników, wąż zbożowy i pyton królewski). Teraz robię aplikację która będzie pomagać w zbieraniu danych i filtrowaniu potrzebnych informacji w takich hodowlach, potrzebuję trochę wiedzy i opinii jakiś możliwie doświadczonych osób w temacie :)

#terrarystyka #pajaki #weze #jaszczurki #gekon #hobby #ptaszniki #pajeczaki #owady
  • 20
  • Odpowiedz
No więc, jako że interesowałem się i nadal interesuję się terrarystyką to postanowiłem stworzyć narzędzie które pomoże w zarządzaniu danymi w takiej hodowli (miałem dosyć bazgrania po kartkach które ciągle gubiłem i arkuszy excelowych). W temacie pajęczaków przydaje się mieć pod kontrolą wszystkie informacje dotyczące stadium, wielkości pająka i tym podobnych bo można sobie zaplanować np kiedy mniej więcej kupić samca tego samego gatunku. Do tej pory miałem kontakt z kilkoma osobami
  • Odpowiedz
@caps_lock: aa, przeczytałam, co napisałeś wyżej ;) ale mimo wszystko, potrzebowałabym jakiegoś większego opisu, do czego to może się przydać? Przy gadach, gdzie nie mam tysięcy maluchów z jednego miotu i obserwowanie stadium itp itp jest łatwiejsze, więc nie wiem, czy przydałob się takie coś? Cho na pv, pogadany ;)
  • Odpowiedz
@Khaleesi: Dzięki za fajną rozmowę na pv, kilka fajnych informacji wpadło :)

@danielz_, @x-SANTA-x:

bliższe plany:
* Lista gatunków ( dodawanie/ usuwanie/ edycja )
* Lista dopuszczań każdego osobnika ( i historia )
* Lista wylinek każdego osobnika ( i historia )
* Lista kluć/ kokonów wraz z datami
* Listy sprzedażowe, (generowanie tabeli na giełdę terrarystyczną z konkretnymi zwierzakami)
* Wyszukiwanie wg podanych kryteriów ( proste jak i
  • Odpowiedz
@caps_lock: Wg mnie dla małych hodowli to przerost formy nad treścią (no chyba, że mówimy o hodowcy-pedancie, który musi mieć odnotowany każdy szczegół). Co innego dla takiej działalności na dużo większą skalę, wtedy byłoby to pewnie przydatne dla hodowcy.
  • Odpowiedz
@caps_lock: w rekordach dane do wprowadzania z wymiarami, wagą, długością, płcią etc to historia do śledzenia tempa wzrostu. Do tego jakieś notatki do rekordów typy data zakupu, od kogo kupiliśmy.
Do tego myślę, że przydatne byłyby przypominajki np.
Wymiana uvb i innych, kontrolna wizyta u weta, czyszczenie filtra etc
Mam nadzieję,że info się przyda ;)
  • Odpowiedz
@danielz_: raczej dla takich co mają trochę więcej zwierząt, jak miałem 3 pająki i węża to jedna kartka z zeszytu wystarczała na jakiś czas ;)

@Dipolarny: pewnie że się przyda, dzięki za sugestie, wezmę to pod uwagę na bank :) Odnośnie jakich zwierząt konkretniej o tych danych mówiłeś ? Co hodujesz ?
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że najlepiej to ogólnie zrobić na zasadzie, że przypominajka jako funkcja a użytkownik już sobie ustawi o czym ma przypominać tak samo oprócz oczywistych danych do rekordu jak płeć, waga etc. te specyficzne móc dodać sobie samemu bo np hodowcom pająków się nie przyda okienko do wpisania np owulacji u węży gdzie u tego drugiego się przyda.

Mówię ogólnie ;) Sam mam gady i pajeczaki a współpracuje przy hodowli
  • Odpowiedz
@Dipolarny: nie słyszałem o żadnym bum :) założyłem tematy na terrarium.pl i arachnea.org :) Korzystasz z jakichś aktywnych for zagranicznych w temacie terrarystyki? też bym popytał co ludzie o tym sądzą :)

bo dziewczyna na forum pytała o podobne rzeczy


Daj linka tutaj albo na pv, chętnie zobaczę :)
  • Odpowiedz
@caps_lock: bardziej stawiam na kontakt z hodowcami, najpewniejsza forma pogłębiania tego wszystkiego a przy tym fajne kontakty mozna ogarnąć ;)
www.terrarium.pl/topic/450318-program-dla-terrarysty/
  • Odpowiedz