Wpis z mikrobloga

Wczoraj wdałem się w dyskusję z jakimś lewakiem na facebooku. Nigdy tego nie robię, po prostu napisałem komentarz, że pracodawca nie ma z czego dużo płacić bo dużo zabierają podatki i jak mam wydać 3500 koła na pracownika na pełen etat to on dostanie co najwyżej 2000 zł. Ten odpisał, że 3500 to nikt nigdy nie widział na oczy i wszyscy zarabiają 7zł/h.
Inny pisze, że pracownik według Adama Smitha powienien zarobić tyle, żeby utrzymać dom, żonę, 4 dzieci i wychodzi to dzisiaj około 6000 zł. Oczywiście to tylko wina wrednych pracodawców, że tyle nie zarabiają xD

#zauszfirme #bekazlewactwa #4konserwy
C.....r - Wczoraj wdałem się w dyskusję z jakimś lewakiem na facebooku. Nigdy tego ni...

źródło: comment_HnytoTZwZyIHB74jXhOw9si6Jc0vhljy.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Codringher: W jednym ma nieco racji - kapitalizm jest kryzysogenny, ponieważ raz jest wzrost a raz spadek. W przeciwieństwie do socjalizmu, który jest sam w sobie kryzysem.

W poza tym to bełkot i szkoda zdrowia. Jak chce przeżyć życie wisząc na cudzej klamce to jego sprawa.
  • Odpowiedz
@Cheater: Nie mówię, że wszyscy pracodawcy są idealni. Część z nich wykorzystuje sytuację na rynku pracy, ale na litość boską. Jak zapłaciłem PIT za grudzień 3000 zł to za to mogę mieć człowieka na pełen etat i zmniejszam bezrobocie. Tylko po co skoro można nakarmić aparat urzędniczy.
PS. Nie jestem kucem, jestem drobnym przedsiębiorcą który jako tako wiąże koniec z końcem.
  • Odpowiedz
@Cheater: Bo widzisz, bardzo chętnie bym zatrudnił trzeciego pracownika, ale muszę skalkulować czy mi się to opłaca. Płace ZUS i pit, jak jest dobry miesiąc to jest fajnie, ale jak przyjdzie gorszy miesiąc, duży klient nie zapłaci to się zaczynają schody. Nie wstrzymam płac, bo co to pracownika obchodzi czy mam pieniądze czy nie mam. Dodatkowy zysk ładuję praktycznie w firmę, by ją ciągle rozwijać i powiększać, ale co ty
  • Odpowiedz
@Cheater: O #!$%@?, odpłynąłeś kolego. Sprzyjających warunkach? Faktycznie 1100 zł ZUS co miesiąc nawet jak są straty to faktycznie niewiele. Zaraz powiesz, że #!$%@? biznes skoro nie znać mnie na tysiaka co miesiąc w błoto xD. Skomplikowanie podatków też pomijasz, wysoki VAT też pomijasz, Polska 23%, Niemcy 19. Jeden z najdłuższych czasów do zwrotu VATu w UE też pomijasz. W Polsce kupuję 23%, za granicą sprzedaję 0% i na zysk
  • Odpowiedz
@Cheater:

Szwecja i Norwegia to takie kraje o ludności porównywalnej do Śląska, z zajebiście dużymi bogactwami naturalnymi, w których nigdy nie było rządów panów z herbu sierp i młot.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cheater:
Bo istnieje jeszcze takie pojęcie jak wydajność produkcji. Większość zakładów produkcyjnych w Polsce jest nie doinwestowana, stare gówniane maszyny które ni jak się mają do zachodniej konkurencji. W związku z tym najłatwiejszą drogą do bycia konkurencyjnym to oszczędzanie na pracownikach. Przykład: 85% zakładów mojej 76 tyś. mieściny.
  • Odpowiedz
@Cheater:

Najbogatsze gospodarki Europy oparte są na firmach, które działają od dziesięcioleci, i które wyznaczają normy/standardy/ produkcyjne innym mniejszym podmiotem. Przykład z pierwszej dziesiątki Europejskiej Volkswagen, Daimler, Siemens BMW, Airbus, które nie dość że same zatrudniają setki tysięcy osób to oprócz tego dają pracę kolejnym setką tysięcy ludzi poprzez różnego rodzaju kooperantów mniejszych bądź większych, którzy podążają za nimi. W Polsce po 89 roku nastąpiła ta słynna prywatyzacja. W dziwny
  • Odpowiedz
@Cheater: O #!$%@? jak kisnę xD. Poczekaj bo właśnie są u mnie klienci i podpisuję z nimi umowę na grube PLNy o których ty robaku pracowniku możesz pomarzyć bo mam złote ROLEXY na rękach xDxDxD
  • Odpowiedz