Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, mam pytanie.
Moja dziewczyna ma laptopa, co chwilę wywala jej bluescreen. Zrobiłem formata, dalej to samo. Pomyślałem, że to może problem z RAMem (BS wywala jakiś błąd "memory..."). Nie chciałem w ciemno zamawiać nowej pamięci, bo w sumie na tym się aż tak dobrze nie znam, odała kompa do serwisu. Gość próbował doprowadzić do BS, mówił, że używał lapka na przeróżne sposoby i nic się nie działo, ostatecznie dostała go z powrotem bez żadnej interwencji po trzech dniach (diagnoza była darmowa).
Po powrocie do domu dalej dzieje się to samo, po 5-10 minutach używania BS. Nie mam pojęcia co to może być, macie jakieś pomysły? Laptop się nie przegrzewa, dla pewności podłączyłem dziś podkładkę chłodzącą, ale nie pomaga.
#komputery #problem #pytanie
  • 6
@PeeJay: miałem podobnie i gość mi powiedział że lap miał słabe chłodzenie i się przegrał i przez to coś się na stałe uszkodzilo.
Ile w tym prawdy? Nie wiem, ale objawy identyczne
@PeeJay: Masz zainstalowane najnowsze sterowniki? Zainstaluj Driver Booster albo coś podobnego i sprawdź. Ja jak zainstalowałem nowy dysk twardy, inny model niż fabryczny to BS miałem kilka razy dziennie a po zaktualizowaniu sterownika kontrolera SATA, nie mam już w ogóle.