Wpis z mikrobloga

  • 19
Serce sie kraja jak spogladam na nagłówki serwisow informacyjnych w Polsce i slysze relacje z tego skandalicznego zdarzenia ktore mialo miejsce w jednym ze szpitali. Kobieta z martwym plodem zmuszona do porodu silami natury pod prysznicem, na kolanach bez anestezjologa i lekarza z pomoca jednej poloznej zostaje zmuszona do porodu. Wyczerpana traci przytomność, mąż stojacy pod prysznicem wyciaga nieprzytomna matke z wpół wiszacym martwym plodem, położna wybiega z wolaniem o pomoc, kobieta umiera wlasciwie na rekach swojego męża z nienarodzoną córką na podlodze.

Szpital nie poczuwa sie do winy, nie znajduja w calym zajsciu błedu w sztuce lekarskiej...

Dla porównania w Emiratach w ktorych mieszkam gdyby wydazyl sie podobny scenariusz wszystkie odpowiedzialne osoby w najlepszym wypadku trafilyby po procesie sadu królewskiego do celi na wieloletnia odsiadke badz zostalyby skazane na smierć (najbardziej prawdopodobny scenariusz).
Opowiadajac to dwojce znajomych którzy pracują w Dubai Healthcare City w pewnym momencie autentycznie pojawily sie lzy w oczach gdy przytoczyłem im calą tą sytuacje...

#polska #wydarzenia #swiat #medycyna #niecoolstory #sluzbazdrowia
  • 5
  • Odpowiedz
We wszystkich książkach do ginekologii pisze, ze poród martwego płodu powinien być prowadzony silami natury.

Kobieta wchodzi pod prysznic sama, bo ja mniej boli. One same o to prosza i jest afera jak nie można tego zrobić wvtym momencie (bo np salowa ja myje)

Kobieta mogla miec cala masę powiklan porodowych, które są niezależne od tego czy plod byl żywy czy nie. Ale media lubią zrobić nagonkę
  • Odpowiedz