Wpis z mikrobloga

Mirki, pytania mam.

W swieta wielkanocne [sam poczatek kwietnia tego roku] chcialbym pokazac starszej czesci swojej rodziny troche Tatr Polskich. Nic specjalnego, krotki wypad, takie rzeczy jak Czarny Staw pod Rysami, Dolina Pieciu Stawow [bez przebijania sie przez Zawrat], co lepsze doliny....
1. Nigdy nie bylem tam o takiej porze roku. Czego mniej wiecej sie spodziewac, jesli stosunkowo wysokie temperatury sie utrzymaja? Bedzie raczej bialo z przeswitujacymi drzewami i ziemia czy kolorowo z plamami bialymi?
2. Mozecie polecic jakis nocleg? Zaznaczam ze jedziemy w gory a nie do Zakopanego. Wymagania - parking dla auta, nocleg dla 3 osob, mile widziana lazienka w pokoju, jakies sniadania i obiadokolacje. Sniadania i obiadokolacje nie sa niezbedne, jak bedzie fajna kwatera prywatna sami bedziemy zarcie robic, nie jest to duzy problem. Ma byc ladnie, wygodnie, dobrze, niekoniecznie najtaniej.
3. Kiedy mniej wiecej trzeba dzwonic z rezerwacja aby miejsce bylo?
4. Czy jest cos co powinienem wiedziec odnosnie chodzenia po gorach w swieta?

Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gory #tatry
  • 13
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich:
Dolina Pięciu Stawów to na początku kwietnia wciąż zimowa wyprawa, zalecane raki. Morskie Oko już raczej spoko, ale podejście pod Czarny Staw może być różne. Można podejść do Murowańca i do Czarnego Stawu Gąsienicowego przez Rówień Waksmundzką, wejść na Rusinową Polanę czy Gęsią Szyję. Bardziej skomplikowane rzeczy odradzam, chyba że zima szybko ustąpi to można się o tę piątkę pokusić.

Jeśli chodzi o nocleg to polecam Strażnicę w Palenicy, tuż
  • Odpowiedz
@Niedzwiedz87: Dzieki, trzymam za slowo!

@pilot1123: Dzieki! Zdziwilo mnie to co napisales o Pieciu Stawach. Widzialbym to tak: http://mapa-turystyczna.pl/route/svby Jak widzisz planowalbym ominac ten kawalek czarny, bylem tam w lecie, wiem ze jest dosc stromo i mozna poleciec ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co do Murowanca i Czarnego Gasienicowego widzialbym to myslac na szybko raczej tak http://mapa-turystyczna.pl/route/zn13 Kolejka na Kasprowy i tam ruszac, cala trasa praktycznie w
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: to zaskoczę Cię bardziej, jak powiem że czarny szlak to pierwotnie było zimowe obejście. Dzisiaj na Siklawie znaleźli ciała dwóch gości, których szukali od soboty.
Kasprowy to spoko, myślałem o prostu o wariancie spania w Palenicy i nie jeżdżenia.
  • Odpowiedz
@pilot1123: O cholera, serio? Co jest takiego groznego w tym co podalem, skoro czarny jest krotszy a takie samo przewyzszenie, wiec musi byc bardziej stromy?
Tez mnie kusi ten nocleg w Palenicy bo co najmniej 2 dni beda ze startem z tego miejsca, ale jak trzeba podjechac to nie problem. Nikt z tej wyprawy nie zaawansowanym turysta, wiec wole wersje latwiejsza niz ciezsza ale bez jazdy ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich:
ad1. jeżeli stosunkowo wysokie temperatury się utrzymają to zakładałbym płaty śniegu i śnieg w żlebach poniżej 1500 oraz zlodowaciały śnieg powyżej 1500. Ale ciężko tutaj wyrokować, obserwuj kamerki tatrzańskie i orientuj się w tym zakresie w połowie marca. Brdzie można coś więcej powiedzieć :)
ad3. Ja zazwyczaj dzwonie z wyprzedzeniem 2-3 tygodniowym ale mam parę swoich miejscówek i jak w jednej nie ma to dzwonie do następnej :P
ad4. Może
  • Odpowiedz
@Niedzwiedz87: Dzieki!! Wyznam ze mam szczera nadzieje ze bedzie cieplo, snieg stopnieje i bedzie sie szlo bardziej wiosennie niz zimowo. I co to sa "wyzsze partie gor"? Jest jakas stala granica?
Raki i czekan wybitnie mi nie pasuja, ja troche lazilem po gorach, ale pozostale 2 osoby z wycieczki od lat nie ruszaly sie z nizin, wiec bez przesady. Nie ma co chojraczyc ;) Jak sie okaze ze jest lod i
  • Odpowiedz
. I co to sa "wyzsze partie gor"? Jest jakas stala granica?


@DryfWiatrowZachodnich: zasadniczo to jest okolica powyżej 1500-1800m.
Dobra rada - obserwuj sobie kamerki http://www.zol.pl/webcam/ akurat dzisiaj nic nie widać ( ͡° ͜ʖ ͡°) , ale pomagają się zorientować w warunkach pogodowych i śniegowych. plus przy niektórych kamerkach jest archwium które pozwala się zorientować jak wyglądało to np w kwietniu zeszłego roku.

W załączniku połowa kwietnia
Niedzwiedz87 - > . I co to sa "wyzsze partie gor"? Jest jakas stala granica?

@Dryf...

źródło: comment_mn1ECQ7QJg98kq5ddrV3bCu4VybP1UrM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Niedzwiedz87: Dzieki wielkie. Chocholowska raczej odpuscimy, czasu brak, no i bylem w zimie - smetna taka, rewelacji nie ma.

Troche doczytalem i nieco sie przestraszylem, nie wiem czy zamiast Tatr nie pojedziemy w Bieszczady [bylem pod koniec marca i wiem jak jest], ale to sie jeszcze zobaczy, wolalbym Tatry, Bieszczady na potem.... Pogoda pokaze, jak sie spierdzieli bede zakladal watek czy ktos moze noclegi w Bieszczadach polecic ( ͡° ͜
  • Odpowiedz