Wpis z mikrobloga

@weeman: Skoro nawet na Nexusach są probpemy, na S5 część apek nie chofzi to może lepiej poczekać? Nie bez powodu są plotki o kompilacji 5.1 A i update dla Z3 kilka dni temu przeszedł certyfikację wifi. Nie rozumiem tego pędu do lizaka...
Masz coś do Xperii?
  • Odpowiedz
@TheLaw: Każdy flagowiec ma od dawna. HTC dostało w końcówce stycznia, myśłałem że jako ostatni, a jednak nie. Nexus nie miał problemów, bo dostał w pierwszych dniach. Chyba, że problemem nazwać to, że Moto G dostała update dzień wcześniej. S5 chodzi dobrze, wiem bo mam do czynienia z nim codziennie w pracy.
  • Odpowiedz
@TheLaw: jakoś nie słyszałem, żeby newralgiczne apki nie wstawały na lizaczku. Za to ostatnio miałem Z2 w której zdechł wyświetlacz. Od tak bez powodu.
Kolejna Xperia którą naprawiałem.
Nokię jedną naprawiałem (swoją).
Samsunga żadnego.
Pszypadeg?
  • Odpowiedz
@szinken Współczuję. Ja potrafię zadbać o telefon, jak pisałem zamierzam za jakiś czas przesiąść na nowszą Xperię, M2 albo może zebrać jeszcze kasę na Z2 by mieć spokój na parę lat, bo i tak będą na nią długo romy robić. Znajomy ma Z2 ponad pół roku i szybka się trzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie kieruję się głosem ogółu, tylko własnym i zdrowym rozsądkiem. Może jestem trochę
  • Odpowiedz
@weeman: Uważasz że posiadacze Xperii to podludzie że jeszcze nie mają lizaka? Mam nadzieję że nie. Lepiej poczekać i dostać niezabugowany rom. Swpją drpgą update dla Z3 jest praktycznie gotowy i tylko certyfikacje tak się wydłużają
Na mojego LWW portują CM12, jest już któraś tam alfa, ale na razie chcę się męczyć z ew. bugami. Podobnie było z ICS, trzeba było czasu, by wszystko dostosować pod Holo
Nie ogarniam tego
  • Odpowiedz
@TheLaw: Domyślam się, że "szybka" to digitizer? Ja mówię o wyświetlaczu. Tu "dbanie" nic do rzeczy. Żadnej rysy. Po prostu przestał działać i tyle.
Preferencje każdy ma inne i tu spierał się nie będę ale patrząc z perspektywy:
-Sony Ericsson Xperia X8 - pękł mi wyświetlacz w kieszeni (słabo zrobiony)
-Sony Ericsson X10 Mini Pro - Obudź mnie w nocy i każ wymienić taśmę to zrobię bez problemu. Nie dość, że w swoim dwa razy to w innych milion razy
-Sony Ericsson Live with Walkman - dobry dźwięk i zerowa optymalizacja na rok 2012. Sprzedałem po pół roku
-Sony Xperia Tipo - służy do dzisiaj jako telefon do wysyłania esek i do Snapa bo WP nie ma apki. (heheheh
  • Odpowiedz
@weeman: Jak komuś tak się śpieszy no to sobie wgra cm. Mam świadomość że można popracować nad tym, ale nie zmienia to faktu, że to nie są złe telefony.
BTW tak czczony przez wielu Samsung też święty nie jest, np. część osób narzeka na nierównomierne podświetlenie amoleda po jakimś czasie
  • Odpowiedz
@TheLaw: jak ktoś chce stracić gwarancję to wgra cm. Nie oceniajmy telefonów w oparciu o romy, bo zwykli użytkownicy ich nie stosują. Telefon ocenia się po sofcie producenta. Koniec kropka
  • Odpowiedz
@szinken @weeman: Możesz mnie uważać za hipstera czy nie wiadomo kogo, ale mi akurat Xperie odpowiadają. Za jakimś czas przesiądę się na nowszy model, żeby mieć spokój przez jakiś czas i kij hejterom w oko
  • Odpowiedz
@szinken: Jeżeli cię w ten sposób uraziłem, to przepraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rozumiem, że miałeś takie a nie inne doświadczenia, ale to nie powd by od razu wieszać psy czy odradzać innym. Jeszcze raz ci współczuję, że nie sprostały twoim oczekiwaniom. W dobie produkcji masowej takie rzeczy niestety się zdarzają. Jak pisałem z Z2 znajomego którą ma dość długi czas, nic się nie dzieje, wszystko
  • Odpowiedz
@TheLaw: Nie zrozum źle, ale telefony innych firm też się psują. Głównie modele budżetowe, ale jednak.
W każdym razie swoją opinię na temat awaryjności telefonów opierasz na koledze - Kolega - 1 sprawny telefon, @szinken - 2 niesprawne i 2 z wadami - rachunek jest prosty. To nie jest przypadek, jak każdy telefon z kolei ma coś nie tak.
I kierowanie się zdrowym rozsądkiem przy zakupie telefonu czym jest?
  • Odpowiedz
@weeman: @weeman: Właśnie chciałem mu to uświadomić, że albo miał pecha albo miał zbyt duże oczekiwania. Jakby wszystkie Xperie były bublami, to by nikt tego nie kupował albo w ogóle cofnięto by je ze sprzedaży, proste. Z tymi szybkami to się żalili przy Z2, przy Z3 jakoś nie widzę. Widzę też na necie, że jest część ludzi zadowolona z Xperii, głównie ci którym nie odpowiada to co proponuje
  • Odpowiedz
@TheLaw: Kur*a. SZYBKA CZYLI DIGITIZER. DIGITIZER TO NIE JEST WYŚWIETLACZ.
Padł wyświetlacz nie moduł dotyku. Czujesz subtelną różnicę czy mam Ci pokazać na zdjęciach? Bo czwarty raz nie będę tłumaczył.
Xperie są awaryjne jak chodzi o sprzęt i słabo przystosowane pod względem programowym. Nie patrzy się na jakość telefonu pod względem zmian przez które tracisz gwarancję. Szeregowy Kowalski nie potrafi włączyć debuggowania USB a co dopiero odblokować bootloader.
Ostatnia Xperia
  • Odpowiedz
@TheLaw: faktycznego licznika flashowań nie mają tylko Nexusy i bodajże Moto G. W każdy innym telefonie odblokowanie bootloadera powoduje utratę gwarancji, nawet jeśli później go zablokujesz.
  • Odpowiedz
@weeman: Jakoś czytałem, że jak ktoś miał roota i musiał dać tel na gwarę, pp prostu wgrał stocka flashtoolem i przyjęli. A downgrade można we flashtoolu zrobić z locked bl forum.android.com.pl/f869/jak-wykonaae-downgrade-do-4-1-2-a-389695/
  • Odpowiedz