Wpis z mikrobloga

@wiozesiepomau: ale w sumie możesz mieć sieć lokalną z dyskiem przypiętym do kompa i udostępniać go po prostu w sieci. Nie potrzebujesz routera z wejściem USB (nie wiem czy to rozwiązanie zwiększa jakoś cenę urządzenia), ale na Twoim miejscu kupiłbym zwykłego CISCO, a dysk podłączył na stałe do kompa.
@chilling: ale to wtedy musisz mieć kompa włączonego stale... Jak to jednak odpowiada autorowi wpisu, to może tańszy tp-link mr3420, polecany chyba przez wszystkich albo d-link dwr116 (sam kupiłem, niestety lte będę miał dopiero za kilka dni więc nie mogę oceniać, facet w saturnie mówił, że podobne to do mr3420).
Edit: albo tp-link wr-1043nd, dosyć popularny też :p elcidx go ma i zdaje się, że jest zadowolony, może go zawołaj
@wiozesiepomau: no jeżeli udostępniasz dane z dysku na sieć poprzez komputer, to dla mnie oczywiste, że komputer musi w tym czasie chodzić.
Niestety, te routery nie mają wbudowanego modemu, trzeba osobny kupić, np. bardzo popularny Huawei e3372, za ok. 160zł. Z wbudowanym modemem są droższe niż zestaw router+zewn. modem, ale czytałem sporo dobrych opinii o takim Huawei B593 (z tym, że to już wydatek 650zł).
Polecam bez-kabli.pl, ludzie się tam znają,