Wpis z mikrobloga

Niedziela wieczór, więc podrzucam najnowszy odcinek #jakbyniepaczec. Tym razem premierowy cykl pt. Brits Attack! w którym będziemy opowiadać o najciekawszych serialach z Wysp. W pierwszym odcinku robimy bardzo subiektywny przegląd 10 najlepszych seriali dramatycznych (tak, komedii tym razem nie ma) z UK z ostatnich 10 lat. Ciężko było wybrać te najlepsze i do ostatniej chwili jeszcze podmienialiśmy tytuły, ale w końcu się udało.

Oczywiście nie jest to żadna sztywna lista, z którą nie można dyskutować. Zachęcam was do wpisywania swoich zestawień w komentarzach. Smacznego i wybaczcie jeśli nie będę od razu odpisywać na komentarze, ale po całym dniu pracy nad programem mam lekko dość komputera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#seriale #uk #kultura #rozrywka #utopia #sherlock #blackmirror #peakyblinders
kajaszafranska - Niedziela wieczór, więc podrzucam najnowszy odcinek #jakbyniepaczec....
  • 33
  • Odpowiedz
@kajaszafranska: Mi ta szarość nie przeszkadza, to też pewna specyfika i klimat. A w przypadku tego serialu była wręcz wskazana. Generalnie unikam amerykańskich adaptacji, wyjątek zrobiłam dla The Killing, bo i serial powędrował w innym kierunku.
  • Odpowiedz
@gaska: Ja z adaptacji strawiłam tylko The Office, które w wydaniu USA miało bardzo słaby pierwszy sezon a potem zaczęło żyć własnym życiem. Wiem, że wiele osób docenia też Shameless od Showtime. Ale też nie lubię przeróbek.
  • Odpowiedz
@kajaszafranska: Zarówno Misfits jak i Utopia lądują na mojej liście:) Wydaje mi się też, że to właśnie klimat w jakim utrzymane są brytyjskie produkcje jest bardzo często plusem (np. właśnie The Fall), ale równie często działa na niekorzyść i tak np. (ale to subiektywna opinia) moim zdaniem Shameless UK jest gorsze od amerykańskiej wersji.
  • Odpowiedz
@kajaszafranska: W sumie to wymieniłaś tutaj wszystkie te najbardziej znane (tak wiem, jest tyle dobrych seriali, że nie da się ich upchnąć w krótkim filmiku). Mi brakuje tutaj The Game, Jekyll i Hollow Crown
  • Odpowiedz