Wpis z mikrobloga

Tak bardzo SMD od żelazka, taki mój włącznik do światła po wifi z pomiarem temperatury pod spodem ESP8266 póki co napisałem obsługę odnajdywania adresu w sieci lokalnej po broadcascie UDP, logowanie do sieci domowej po telnecie sieci własnej ESP(tak żeby nie trzeba było żadnego kabla coby sobie włącznik skonfigurwać), ustawienia paramterów AP modułu też po telnecie. Nękają mnie jeszcze rzadkie bo rzadkie ale jednak zakłócenia na UARCIE ktoś może coś doradzić w tej kwestii??
#elektronika #esp8266
donsalamanca - Tak bardzo SMD od żelazka, taki mój włącznik do światła po wifi z pomi...

źródło: comment_FpWvbV5Co2VwamVphut96YxHWEzXl0QY.jpg

Pobierz
  • 18
zrobiony dzielnik napięcia


@donsalamanca: a to nie powinno być tam jakiejś stabilizacji? pierwsze co mi przychodzi do głowy to problemy z zasilaniem. ja bym dał tam chociaż jakąś zwykłą zenerkę, żeby ustabilizować to napięcie. jak nie pomoże to trzeba szukać gdzie indziej.
@dreaper: Eeeeee odrobine nie rozumiem co pan masz na myśli układ jest zasilany z przetwornicy 230/5V(stabilizowanej) co ja tam mam stabilizować. Filtracja jest zapewniona, sam widzisz że wszędzie są kondensatory. Co podejrzewam to to że przez dzielnik może do portu rx ESP przepływać zbyt mało prądu według symulacji kilka mikroamper, spróbuje jeszcze z dzielnikiem 4,7k x14,7k napięcie podskoczy według obliczeń do 3,54 co mam nadzieje nie zechce negatywnie wpłynąć na ESP
@donsalamanca: To po #!$%@? nam dupy trujesz, zamykam ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A tak na poważnie to super, wołaj jak coś więcej zrobisz, jestem ciekaw efektów - sam chcę zrobić podobne włączoniki, ale na modułach o których wcześniej pisałem - nRF24L01.
Tak mam kilka ale ja pominąłem adresowanie za pomocą rejestrów NRFa ja sieje po wszystkich adresach i słucham na wszystkich adresach, identyfikacje sam zrealizowałem programowo. A co do twojego pytania to nie trzeba nic odczekiwać.