Wpis z mikrobloga

@templlar: generalnie przy takich oporach warto zaopatrzyć się w dwie bazy. Zależy jaką moc palisz. Przykładowo zazwyczaj 12, zatem kupujesz takie same 12 i 6, po czym mieszasz aby powstała np. 9. Zrób sobie próbny lq by dobrać moc. Aromatu zazwyczaj dajemy 10% (zależy od marki) lub 5% gdy jest on koncentratem. Tu też musisz poeksperymentować, ale ucięcie dawki o 50% powinno dać oczekiwane efekty.
Minimum przegryzania to 24h, optymalnie ~5
@GOTOVE: 9 przy moim setupie by mnie z butów wywaliło, nie mam za dużej tolerancji na nikotynę ale zerówek też nie lubię. A wypaliłoby coś w stylu baza 6mg 50/50 + kilka kropel VG? Z własnego doświadczenia wiem już że VG tłumi smak więc też nie chcę przesadzić.
@templlar: Baza 36 mg/ml, dodatkowo kupujesz glikol i glicerynę po taniości np. na techlandlab. Obliczasz sobie jaka ilość półproduktów jest ci potrzebna, żeby uzyskać bazę o interesujących cię właściwościach (steam-engine.com). Potem bawisz się w aromatyzację bazy. Masz do wyboru aromaty z Extreme Falvors(bardzo wydajne), Atmos Lab i TPA. Ja osobiście używam aromatów TPA ze względu, że w internteach jest masa recept na dobre liquidy.
@templlar: pg i vg z biomus (allegro), baza hangsen vpg/vg 36 albo 50/50 z e-plyny.pl, na początek aromaty tpa + dodatki typu etylomaltol. to tyle. oczywiscie butelki i strzykawki tez potrzebne - kupisz w aptece
@GaHee: @apaczacz: @dej_5zl: Jaki jest sens kupowania bazy 36mg skoro powyżej 6mg nie mam zamiaru palić? 50/50 też moja ulubiona proporcja, no chyba że dotychczas paliłem syf bo za dużo PG podrażniało mi gardło a za dużo VG wysuszało i wypłaszczało smak. Powiedzcie mi jeszcze czy jest sens kupować jakieś droższe bazy czy taka będzie dobra: https://e-plyny.pl/Baza-nikotynowa-6mg-50-50-100ml

Dodatkowo dokupię sobie VG żeby czasem zmienić proporcję. Jeszcze chętnie bym się
@templlar: taka jest ok. Baze 36 kupujesz i litr vg + litr pg, i rozcienczasz do wybranej mocy, i tak jest najtaniej. Jednak jesli wystarcza ci 50/50 i nie chcesz sie tyle bawic, to mozesz kupowac gotowa baze 6, to 13 zl, a z moich obliczen, zabawa z rozcienczaniem 36, daje ci oszczednosc okolo 5zl, czyli 8zl za 100ml bazy 6mg. Sam zdecyduj czy warto.
@templlar: Więc tak. Wszystko co z wiązane z mieszaniem liquidów polecam z e-plyny.
http://www.e-papierosy-forum.pl/opinie-o-e-plyny-pl-t28680.html?sid=26937b825eb61408e92a6ec066a681ba
tutaj masz opinie o tym sklepie, sam przymierzam się do większego zakupu tam. Przejrzałem większość opini i nie znalazłem ani jednego negatywa, wszyscy gorąco polecają, a i praktycznie zawsze dorzucają jakieś gratisy :D
Znajdziesz tam wszystkie akcesoria potrzebne do mieszania, i sklep ten ma podobno najlepsze aromaty własnej produkcji, gdzie z buteleczki 10ml zrobisz około 330ml liquidu