Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz udalo mi sie przekroczyc 100 punktow w Osadnicy: Narodziny Imperium. Egiptem naskrobalem 115 punktow. Podeszly mi super dobre karty 2x piramidy na poczatku gry dary dla faraona sprawili ze zlota mialem pod dostatkiem i moglem punktowac z aleji sfinksow i zlotnika, dodatkowo podeszly mi budynki ze dostaje zloto i punkt za zlote i szare budynki ktorych egipcjanie maja najwiecej. To plus sfinks sprawily ze przekroczylem te 100 punktow.

I tyle z #chwalesie bo wciaz mnie zastanawia jak ludzie robia po 150-200 punktow. Ciezko mi sobie wyobrazic lepszy dociag kart. No moze o te kilka punktow ale nie kolejne 50+.

Jakie macie rekordy punktowe itp ?
#grybezpradu
  • 9
@Zorak: Ja barbarzyńcami regularnie przekraczam 100, ale max 118. Ostatnio ta karta która puntkuje za czarne dała mi w ostatniej rundzie chyba 10 punktów, potem dwa razy mroczna kaplica, kolejne 12 punktów, prawie cały deck frakcyjny zbudowany, sporo to daje. A jaką generalnie masz taktykę? Bo ja zawsze próbuję dociągać jak najwięcej kart, bo wg mnie im więcej się ma,tym większy jest wybór, to i jak się chce wybudować powiedzmy 20-23
@Piter128: tez staram sie isc w dociag ale z 36 frakcyjnych chce np 30 miec to jest ok 60 kart (bo fundamenty) 60 kart na 5 tur to 12 co ture ale w pierwszej jest lipa. 3 dociagasz co ture wiec zostaja budynki na 9 co runde. Sa bonusowe albo z pladrowania. Zamek + wieze obserwacyjne ale i tak ciezko. Nawet jaj ni podejda dobre karty do dociagu to brakuje mi
a zastanawiam sie jak osiągnąć ~50pkt w Agricoli ;)


@sortris: ale w grze solo czy z innymi osobami? trzeba się trochę ograć i robienie ~50pkt wejdzie w nawyk :D
Ja ostatnio w grze dwuosobowej, wersja rodzinna to zrobiłem 51 (zaskoczenie duże) a solo max to 56 na talii podstawowej - te talii I i K to nawet jeszcze nie ruszałem ^^

@Zorak: zastanawiałem się nad kupnem tego, ale chyba jednak
@JackieChan: glory to rome tez mam. Fajna gra ciezko mi powiedziec ktora lepsza. W osadnikow solo zagrasz w glory to rome nie. Pozatym w glory to rome snowball jest ogronmy czesto po pierwszych paru turach juz widac kto wygra, ale gra sie tez szybciej niz w osadnikow wiec jest spoko. No i osadnicy na pewno beda rozbudowywani dodatkami co dla mnie jest duzym plusem.

@sortis z mojego doswiadczenia podstawa to system
@JackieChan: :-D kiedys z glory to rome sie zagrywalem i brakowalo mi tego dodatku bo wydawca go sobie odpuscil. W osadnikow mi sie b fajnie gra, mozna solo jako pasjans. Masz zetony i drewno do kart. Sa frakcje a kazda sie gra inaczej. Negatywnej interakcji sie troche mniej ale to zalezy od tego kim grasz. Jak masz mozliwosc to sprawdz oba tytuly.