Wpis z mikrobloga

Mały guide odnośnie #newbloomfestival #dota2 - oparty wyłącznie na moich doświadczeniach.

1. Graj stacki.Grając we 2-3 osoby, masz większe szanse niż grając z randomami. Możecie skoordynować swoją współpracę i gdy reszta odmawia współpracy, zawsze chociaż wy spróbujecie coś ugrać. Dlatego też warto pickować postacie, które mają duży impakt na grę, czyli...
2. Postacie jak: Troll, Razor, Viper, Bristleback, Wyvern, Undying to tier 1 postaci dla tego eventu - warto przynajmniej dwie z tych mieć zawsze. Oprócz nich dobre są też: Jakiro, Dazzle, Zeus, Lina, Omni, Abaddon, Necrophos, Huskar, Axe, Juggernaut, Ursa, Pugna.
Nie warto pickować: Anti-mage, Terrorblade, Naga i innych hard-carry.
3. Gra jest zazwyczaj wygrana po pierwszym PUSHu. Ja i ludzie, z którymi gram, są w granicach 3000 MMRa, więc domyślam się że też na takich ludzi gramy. Na tym brackecie bardzo ciężko o to, by ktoś podejmował bardzo dobre decyzje i umiał kapitanować, dlatego ja staram się to wykorzystać i zawsze mówię naszemu stackowi, co #!$%@? i staram się kierować grą - jedyna przegrana w tym evencie, jaką zaliczyłem, to gdy grałem bez stacka i team się mnie nie słuchał. :)
4. No właśnie - pierwszy push- bestia idzie chyba na losową linię, ale my zawsze od razu teleportujemy i ją, i siebie na safelane i #!$%@? aż do raksów. Dlatego zawsze każdy przed 5 minutą ma kupiony TP scroll i już przed samą bestią jesteśmy na tej samej linii, co bestia ją #!$%@?.
5. Staramy się utrzymać bestie przy życiu za wszelką cenę - najłatwiej to zrobić, zabijając najpierw bohaterów przeciwników. AI bestii jest okropnie prymitywne i w zasadzie bestię można bardzo łatwo kite'ować albo uciec od niej, podczas gdy team zabija resztę przeciwników. Wtedy focus na bestii. Dodatkowo: Troll, Slardar czy Razor mogą z łatwością wziąć bestię na solo i wygrać w kilka sekund.
6. Gra się nie kończy, gdy zginie bestia- gdy obie bestie zginęły, warto pójść i normalnie popchać linię, albo pofarmić las czy inne linie - nie ma sensu stać w miejscu i nic nie robić.
7. Przed bestią spróbuj wyfarmić przynajmniej buty, a optymalnie to buty + jakiś mały core item, albo część core itemu.
8. Itemy wygrywające grę: Arcane Boots, Mekansm, Vladimirs - wszystkie aury są świetne.
9. Udało mi się wygrać mając bestię na poziomie 2 na bestię na poziomie 3 - nie jest to łatwe i boli, ale jest to wykonalne.
10. Udało mi się też wygrać grę, gdzie byliśmy parenaście fragów do tyłu - fragi w tym modzie mają marginalne znaczenie.

Uprzedzając - jak komuś gra się lepiej solo, to niech gra solo. Wtedy najlepiej picknąć Vipera/Trolla/Razora, bo nawet jak mamy ułomną drużynę, to tymi bohaterami będziemy mieli wkład w grę i może jakimś cudem coś się uda zdziałać. Można też próbować taktykę na RAT - pickujesz Lycana, farmisz Necro3 i pchasz inną linię, niż pcha bestia. Nie próbowałem, ale może zadziałać.

Podkreślam raz jeszcze - to sposób w jaki ja gram i dla mnie działa, póki co przynajmniej. Nie oznacza to, że jest to sposób uniwersalny i zawsze będzie się sprawdzał.
  • 17
@LoginZajetyNiepoprawny: Postaram się wykorzystać te rady, ale po bestii z przed 30min straciłem wszelkie nadzieje... Tym razem w teamie miałem 4 ruskich, ale uwaga - nie takich zwykłych ruskich... Takiego darcia mordy do mikrofonu to ja jeszcze nie słyszałem nigdy. Wzajemne obelgi, itp.
Była to moja czwarta walka z bestią i czwarta porażka. Chyba spróbuję jeszcze raz zagrać i jeżeli skończy się to tak samo, to po prostu sobie odpuszczę.