Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki,

Mam pytanie odnośnie wodociągów, może ktoś z Was miał podobną sytuację. Wynajmuje z dziewczyną kawalerkę i najemca poinformował mnie o niedopłacie rachunków za wodę zimną ok. 1000zł. Rozmowę zaczął od pytanie czy nic mi w mieszkaniu nie przecieka, oczywiście nic o czym by wiedział nie ma. Następnie sprawdziłem czy wskazania wodomierza zgadzają się z tymi spisanymi przez pracowników MPWiK. Kawalerka ma 35m^2 i ma 4 miejsca poboru wody, jedno w kuchni, oraz 3 w łazience (prysznic, umywalka, pralka). Wskazania wodomierza z poszczególnych dat to:

28.02.2014 - ~10 m^3
31.08.2014 - ~27 m^3
30.12.2014 - ~140 m^3
wczoraj - ~147 m^3

Liczniki montowane są korytarzu na każde 2 mieszkania przypada jedna szafka w której są wszystkie liczniki wody dla obu mieszkań. Nie wiem czy to może miec znaczenie, ale w okresie w którym zużycie wody było nierealne, sąsiad z którym dzieliłem szafkę się wyprowadził, wprowadził się ktoś inny. Wczoraj na szybko spuściłem litr wody zimnej oraz ciepłej wskazania podały około 1 litra, przy tak małej objętości nie byłem w stanie sprawdzić licznika właściwie. Dziś mam zamiar, spróbować spuścić większą ilość ok. 40 litrów z obu i spróbować porównać ze wskazaniem wodomierzy. Nie bardzo wiem jak podejść do tematu, ilość wody którą rzekomo zużyliśmy w ostatnim okresie rozliczeniowym nie wyparowała. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wroclaw
#mirkopyta
  • 13
@Darek8x9: troche dziwna sprawa. Nie zastanawiałeś się przy spisywaniu licznika 30.12 czemu Ci przybylo 113m^3 wody? Widać, że zużycie na 2 osoby jest nierealne po prostu.. ale możesz mieć problemy.
@Darek8x9: sprawdź ten licznik tak jak piszesz przy większej ilości no nie realne jak nigdzie nie przecieka nie leje się woda to albo licznik zyebany albo ktoś ma lewe łącze wody pod twoim chociaż watpie
@syberius: @Darek8x9: no ale przy takiej ilosci w 4 miesiace.. zuzycie w tym momencie jest cholernie duze. Ja na 3-4 miesiace mam około 16m^3 i to nie jest jakoś mało. W tym momencie Ty masz 7 krotność normy ;) to nie przeciek tylko tam musiałbys mieć powódź na chacie.

Postaraj się sprawdzić ten licznik i jakoś to udokumentować, żeby Cie potem eksperci z wodociągów w #!$%@? nie zrobili, mówiąc, że
@3mielu: Zaraz po wprowadzeniu ciekło, wymieniłem mechanizm spłuczki, przez co prawdopodobnie miałem nadpłatę w stosunku do poprzednich najemców - również para. Teraz nie ma wycieku.
@000loki: dokładnie dobrze prawisz, sam spotkałem się ze licznik się zacial i nie nabijal zużycia może w tym przypadku jest na odwrót i liczy za Darek daj znać co i jak jak obadasz!
@syberius: Pomiędzy pierwszą a drugą datą podana przeze mnie średnie zużycie wody na osobę przez miesiąc wynosiło 1,4 m^3. W drugim z zakresów już 14,1 m^3 czyli 10 razy więcej. taki wyciek nie mógłby się obyć bez zauważenie. Natomiast od grudnia do teraz 2,3 co akurat jest możliwe. Rozmawiałem z kolegami w pracy ostatnio jeden miał awarię rury podczas której zalało mu dom. Rachunki w ostatecznym podliczeniu były minimalnie wyższe. Zakładają,