Wpis z mikrobloga

Zanim wszyscy zaczną bóldupic to odbicie Palikota i kolejny dobry wynik Kukiza(chyba 3% w poprzednim sondażu), nie jest dla to mnie jakimś wielkim zaskoczeniem. O ile przed kampanią nie dawałem Palikotowi większych szans, to serio naprawdę dobrze wszedł w kampanię, chyba jako jedyny zaprezentował jakikolwiek program wyborczy. Ma dużo energii i może mu się udać zebrać trochę tego liberalnego elektoratu, który dalej nie ma swojej reprezentacji. Bo z braku laku i konkurencji, dobry i dla nich ten Palikot.

Co do Kukiza. Ma dobre wejście, kolejno 3% i 4%. Biorąc pod uwagę, że mało go w mediach, większość pewnie w ogóle nie wie, że kandyduje - to dobry wynik. Ma rozpoznawalność, z podpisami raczej nie powinno być problemu(jakieś resztki struktur po zmielonych, oburzonych, pewnie część Solidarności z regionem śląsko-dąbrowskim na czele). JKM nic nowego szczególnie nie powie, a Kukiz może być atrakcyjny jako nowa twarz walki z systemem, a od kilku lat jest w tym dość konsekwentny. JKM ostatni tydzień słaby, zobaczymy jak będzie radził sobie dalej, ale wejście Kukiza do gry uderza w niego w bardzo dużym stopniu, o czym już dzisiaj pisałem.

Ewentualny dobry wynik Kukiza w wyborach może mieć jeszcze jedną konsekwencję. Zbudowaniu na jego marce i dobrym wyniku jakiegoś komitetu wyborczego w wyborach do sejmu. To też uderzy w KORWiN. Jestem ciekaw reakcji Wiplera i sztabu, czy będą jakieś ataki na niego.


#polityka #wyboryprezydenckie2015 #kukiz #korwin #4konserwy #neruopa
SirBlake - Zanim wszyscy zaczną bóldupic to odbicie Palikota i kolejny dobry wynik Ku...

źródło: comment_er3II4OuQRrvdDMNpkZj7LsYuoHQCiN6.jpg

Pobierz
  • 9
1000 osób ma nam dać odpowiedz w lutym na kogo zagłosuje parę milionów Polaków 10 Maja ?
Do 10 Maja to może jeszcze prezydent gdzieś poleci i to się wszystko zmieni ?!