Wpis z mikrobloga

Myślałem, że to raczej niemożliwe. Ale udało się i było bardzo bolesne dla mojej psychiki. Otóż spotkałem wczoraj na domówce typowego wyborcę PO.

Do tej pory znałem go trochę, kiedyś tam rozmawialiśmy i ogólnie miły z niego chłopak. Ale czemu głosuje na PeO?

1. Bo PiS to partia zacofana (na pytanie dlaczego zacofana nie odpowiedział)
2. Bo jego rodzice są urzędnikami i przy PO jest im dobrze (sic!)

Plus młody, prawie wykształcony i z dużego miasta. Wiedzy o polityce właściwie żadnej, poza tym, że Korwin to szaleniec (czemu? nie wie! po prostu szaleniec!), Kaczyński to głupi zaściankowiec i autorytarnie rządzi partią (przykłady tego "zaścianku"? brak, po prostu tak jest).

Zrobiło mi się przykro kiedy tego słuchałem. Nie mówię, że Korwin czy tam Kaczyński to rozwiązanie całego zła świata, ale chyba tylko głupi nie widzi ile afer zostało zamiecionych pod dywan przez te lata rządów PO i jej, jak widać, niezłego pijaru.

#gorzkiezale
  • 10
  • Odpowiedz
@SlaVkot: Paaaanie. Ja ostatnio przyjacielowi i jego kobiecie przez 30 minut tłumaczyłem, dlaczego głosowanie na PO to zły pomysł. Na końcu, mimo pozornego zrozumienia, usłyszałem tylko "no ale przecież na pis nie zagłosuje" xD
  • Odpowiedz
@ripp1337: @SlaVkot: mam lepsze. "Zagłosuję na Komorowskiego, bo jest przystojny i zagranico nie będzie nam robił wiochy, a np. taki Kalisz to grubas, ale jakby schudł, to zagłosowałbym na niego". To w sumie jest nawet bardziej smutne niż śmieszne...
  • Odpowiedz
@ripp1337: Mnie bardzo ubodła argumentacja, że przy PO jest im dobrze, bo jako urzędnicy mają niezłe zarobki i jakieś tam premie. Przypomniało mi się, jak to kiedyś na historii nam mówili, jaka to kiedyś szlachta była przywiązana do swojej złotej zastawy i wolała sprzedać kraj niż pozbyć się jej i życia w luksusie. Może trochę przesadne porównanie, a może nie. Tak czy siak, smuta.
  • Odpowiedz
@SlaVkot: Dobra zasada: nie rozmawia się o polityce w gronie osób, które dopiero poznałeś lub na imprezach. To trudny temat i większość ludzi nie ma ochoty w takich warunkach na rozmyślanie czy uzasadnianie swoich poglądów nieznajomym.
  • Odpowiedz
@MaryMagdalene: Z drugiej strony łatwo odsiać idiotów. jakbym usłyszał że ktoś będzie głosować na PiS, bo otworzą nierentowne kopalnie i dorzucą kolejne miliardy górnikom, to wiem, że nie ma sensu z taką osobą dyskutować. Zaoszczędza się sporo czasu.
  • Odpowiedz