Wpis z mikrobloga

mireczki mam do was prośbę. uczę się teraz w liceum i chciałbym zdawać maturę z informatyki. problem jest taki że z lekcji w szkole albo bym nic się nie nauczył do matury albo zdałbym ją mając tylko kilka punktów zapasu, a chciałbym znać na całkiem niezłym poziomie. więc tu zaczyna się moment kiedy potrzebna mi jest wasza pomoc, bo nie zostaje mi nic innego jak uczyć się w samodzielnie w domu. mógłbym się uczyć po kolei punktów z zakresu maturalnego ale nie wiem czy to byłby dobry pomysł. dlatego liczę na waszą pomoc, bo może trafi się ktoś kto spotkał się z tym samym problemem co ja i już się z nim uporał.
#informatyka #matura #szkola #nauka
  • 12
@kovalzdw: Tez bede zdawal z infy. Zamierzam rozwiazywac matury z wczesniejszych lat, powtorze sobie material z techbazy i powinno wystarczyc :D Co do wymagan to: programowanie, algorytmika, bazy danych, grafika, systemy operacyjne, sieci komputerowe i arkusz kalkulacyjny :v
@sztilq: właśnie tu mam problem po przedmioty które mnie najbardziej interesują na maturze to matematyka, fizyka i informatyka. z matematyką nie będzie problemu bo nieźle mi idzie i nauczycielka potrafi nauczyć, fizyka to tragedia, nauczyciel całą lekcje gada o pierdołach zamiast mówić na temat, a do domu mamy takie zadania że nawet z książką nie ma co się zabierać bo nie wiadomo od czego zacząć, a z informatyką to byłem od
@kovalzdw: muszę Cię uświadomić, że nie ma co liczyć na szkołę tylko liczyć na siebie

na fizyce z 10% udało mi się własnymi siłamy na 96% wskoczyć ;) w liceum miałem nauczycielkę, która sama niewiele umiała.. ja robiłem Resnicka Halidaya, zamkor i inne
@kovalzdw: 3 lata temu, napisałem Resnick Haliday - to legendarny 5 tomicowy zbiór zadan i książka, polecam wybiórczo czytać i szukać tam uzupełnień, są pdfy na necie, zadania są z jajem, często jest krok po kroku rozwiązanie przedstawione, ale to raczej uniwersalna rzecz i może być za trudna, zbiór zadań z zamkoru. Sposób na naukę - systematyczność i dyscyplina. Zamiast siedzieć 10 godzin w książkach w weekend, siedź codziennie 2 godziny
@sztilq: ile czasu przed maturą się za to zabrałeś? od samego początku liceum czy od 3 klasy? pisałeś teraz o nauce z fizyki, a czy uczyłeś się podobnie z innego przedmiotu, mam głównie na myśli informatykę?
@kovalzdw: ja już w 1 klasie wiedziałem co będę pisał i fizykę robiłem jako tako od 1 klasy, bo wiedziałem że nauczyciel gówniany. Tak samo z chemią, angielskim, matematyką. W sumie zostały Ci 3 miesiące, więc sugerowałbym spiąć dupę:D
@sztilq: nigdzie nie napisałem że w tym roku zdaję ( ͡° ͜ʖ ͡°) na moje szczęście do matury mam 2 lata i 3 miesiące, więc to sporo czasu, a teraz po prostu chciałem się zapytać, żebym mógł na przykład przez te ponad 2 lata po 3 godziny tygodniowo uczyć się samodzielnie i dzięki czemu uniknąłbym sytuacji w której zaraz przed maturą musiałbym myśleć od czego zacząć :d