Wpis z mikrobloga

Hej mirki, ostatnio naszła mnie myśl na postawienie małego serwerka w domu. Serwer ten ma służyć tylko do zabawy i nauki. Może w przyszłości jakaś dynamiczna strona internetowa. Problemem jest to, że nie bardzo wiem jak się do tego zabrać jeżeli chodzi o stronę sprzętową. Chciał bym by dał rade uciągnąć baze danych taka max na jakieś 5k rekordów po 10 pól (ofc rozseparowanych na różne tabele) nie krztusząc się za bardzo przy 5 użytkownikach. Najważniejsze by rozwiązanie jadło mało prądu i było ciche.

Zastanawiałem się już nad jakimiś serwerami NAS, terminalami, dyskami sieciowymi. Sam już nie wiem co będzie najlepsze dla moich zachcianek. Pomożecie ?
#it
  • 3
  • Odpowiedz
@Xantras: w domowych warunkach nic innego moim zdaniem nie ma sensu (konsumpcja prądu, miejsce itp.) jak piszesz, początki, (o ile da się skompilować na ARM) to Apache + Nginx, myślę, że pozwoliłyby na utrzymanie tego o czym piszesz, o ile nie masz zamiaru operować na dużej ilości danych ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli chciałbyś coś innego, to polecam rozwiązania chmurowe, gdzie na serwerze 5 gr za
  • Odpowiedz