Wpis z mikrobloga

Pochwale Wam się że dziś poczułem ogromną dume! Los wypchał mnie na emigracje niestety, pòłnocna Anglia. Każdy słyszał napewno niejednokrotnie o tym, jak widzą nas obcokrajowcy. W większości znamy to z opowiadań kolegi, którego dziewczyna ma kuzyna, który kumpluje sie z gościem który pojechał dorobić w wakacje na zmywaku. Zazwyczaj jest to niekorzystny wizerunek Polaka. Niestety niechęć Anglików do Polaków to norma.. Ale ale! Nikt nigdy nie przetacza tych dobrych słów o nas które wyszły z ust obcokrajowca!
Wyjazd z kraju chcąc nie chcąc skonfrontował mnie z ludźmi z przeróżnych miejsc. Wiadomo, nie ze wszystkimi sie skumałem, lecz utworzyła się taka grupka okolo 8 osób, do wypicia alkoholu, pogadania, czy mobilizacji na różnego rodzaju wypadu. Z Polski jestem ja i jeden koleżka. Reszta to przewaga i Słowaków, Czech, Portugalczyk i Włoch. Rozmawiamy dużo o naszych krajach. Kazdy sie chwali, potem sie żali, standard. Lecz jestem przemile zaskoczony tym, że tak często słysze dobre słowa o naszym narodzie! Są jak miód dla moich "uchów"! Przy alkoholu zawsze puszczaja wodze, i można usłyszeć dużo ciekawostek o tym jak postzegaja nas ludzie z obcych Krajów. Slowacy i Czech na przykład ciągle powtarzają że : " Poooolska to jest poteeeega! Polska jest olbrzyyyymia! Ruscy sie Was boją ! Z Wami nigdy łatwo nie mieli!" Przy czym podkreślam że szczerze potwierdzaja ze w ich krajach raczej srednio lubi sie Polaków bo uwaza nas sie za cwaniaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Całą naszą 8 łaczy jedno! Nienawiść do szmatogłowych! Za Sobieskiego zawsze zostajemy poklepani ciepło po plecach i dostajemy nakaz znalezienia takiego jeszcze jedneggo bo potrzebny znowu jest xD Dużo jest tych ciekawych zdań na nasz temat, a i zdażają się nawet żarty u nas i to o dziwo wogóle z nas nie kpiące !:p
Ludzie aktualne państwo ujowe, ale bądzmy dumni z Narodu!! :) dziekuje, dobranoc!
  • 9
widocznie nikt cie nigdy za nic nie pochwalil, biedaczku


@Slashowa: chyba najgłupsza odpowiedź jaką czytałem. Chwali cię ktoś, za coś, do czego w żaden sposób się nie przyczyniłeś, a ty czujesz dumę! To chyba właśnie ktoś taki jest bardzo malutki, skoro odczuwa podnietę za "coś". Pomijając ile kompleksów wylewa się z akcji typu "o włoch/rumun/żyd/gej pochwałil POLSKĘ, POLSKA SIŁA"