Wpis z mikrobloga

Parę pytań :)
Planuje kupić N3DS wraz z pokemonami. (X / Y lub Alpha / Omega)
Jednak moja ostatnia zabawa z tą serią była na GB Advance :D
I teraz pytania brzmią:
Jak to wygląda na current genach?
Jest jakaś gra online? / przesyłanie pokemonów ale bez użycia kabla by połączyć konsole?
Może zrobili jakiś rynek w grze? Wymiany pokemonów itp?
Walki z przyjaciółmi lub losowo wybranymi osobami?

I które wybrać? X / Y czy Alpha / Omega?
#pokemon #nintendo #3ds #pokemony #n3ds
  • 11
@MCaliJr: Szczerze mowiac na dluzej mnie X/Y wciagnely. W Apha/Omega masz wiecej megapokow ogolem teoretycznie dluzszy gameplay/postgame. Gra jest spoko, calkiem dynamiczna walka w porownaniu do gen3, wszystkie opcje ktore wymieniles sa, wystarczy miec wifi w poblizu.
Jest jakaś gra online? / przesyłanie pokemonów ale bez użycia kabla by połączyć konsole?

@MCaliJr: Za pomocą WiFi wszystko się odbywa; walki online, trade online, jest także wonder trade, gdzie wybierasz Pokemona do wymiany i nie wiesz z kim ani za co się wymienisz. ;) No i kilka innych pierdół robi się przez internet.

Może zrobili jakiś rynek w grze? Wymiany pokemonów itp?

Jest miejsce zwane GTS (Global Trade Station), gdzie
@MCaliJr: a ja bym zaczął od alpha/omega, bo skoro ostatnio grałeś na gba, to będziesz bliżej... "generacyjnie", w końcu to remake gier z gba właśnie. X/y to już takie mutanty że poza pikaczem żadnego stwora nie rozpoznasz.
@ryhu: @ReY1990: @Wild_Derp: Dzięki wielkie za odpowiedź.
A jest opcja że np. na początku gry ktoś daje poka? Wysyła czy coś takiego?
Czy to dopiero po przejściu części gry i odblokowaniu tego w jakimś regionie?
Czym się różnią X od Y? Legendarnymi pokemonami? Czy ogólnie tymi z którymi np. walczymy o odznaki?

I pytanie które mnie nurtuje od zawsze: Czy da się rozmnażać pokemony? Jeśli tak to jak?
@MCaliJr: Opcja wymiany pokow jest dostepna na samym poczatku gry. Breeding to wiadomo w ktoryms miescie, 3-4 cos takiego. Rodzenie pokow jest latwe, bierzesz ditto+inny pok i masz bachora, ale jest sporo zabawy by wymaxowac mu staty/zrobic dobra nature/ukryte ataki.
@MCaliJr: Szczerze powiedziawszy to kupiłem mojego 3DSa głównie ze względu na poki, w które grałem tylko na emulatorach i własnie z 10 lat temu na GB Colorze. I niestety po 20h gry byłem tak znudzony, że już nie mogłem się doczekać, aż gra się skończy. Chociaż jak nastawiasz się na granie online itp. to co innego, ale mnie to o dziwo nie bawiło.