Wpis z mikrobloga

A tak wygląda moja prywatna limuzyna szynowa :D

tl;dr


A tak całkiem poważnie, to wcale nie cieszy mnie to, bo jak tak dalej pójdzie to mi zamkną to połączenie.

#lka jeżdżę jak wiecie już dłuższy czas i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że o taki komfort powrotu z pracy nic nie robiłem :)
- WiFi? jest
- Prąd? jest
- Cywilizowana toaleta? Jest
- Miła obsługa? Odnotowano
- Wygodne siedzenia? Są
- Temperatura w sam raz.
- Punktualność? Jak w zegarze atomowym
20 minut przez całe rozkopane miasto w idealnych warunkach :)

No ale sądzę, że jednak trasa Łódź Kaliska - Widzew powinna być przedłużona. Najlepiej do Skierniewic.
Pasażerowie z tych okolic na pewno wybraliby nasze Łódzkie Koleje Aglomeracyjne zamiast Regio z oczywistych przyczyn.

Część ruchu ŁKA jest obsługiwana właśnie przez Regio (w tym przypadku właśnie Łódź - Skierniewice) i tutaj już człowiek się czuje jak w tradycyjnym pociągu.
Składy raz są nowe a raz tak rozklekotane, że dziwne, że jeszcze jeszcze jeżdżą. Te nowe są fajne, ale nie tak, jak ŁKA, chociażby z powodu braku wifi.
Obsługa bywa różna i ogólnie Przewozy Regionalne zatrudniają największych bucy. Nie wszyscy są tacy. Po ostatniej mojej przygodzie aż załatwiłem numer do Pani z obsługi pociągu, żeby podziękować i poprosiłem innych o przekazanie największego kwiatka, jakiego udało się dostać, ale to inna historia sprzed paru dni :)

Za to tylko w regio zdarzają mi się takie przygody jak niesłuszny mandat, nie wpuszczenie do pociągu, bo koleś nie wie, że PR honorują bilety ŁKA.

Ostatnio mój czas powrotu z pracy wydłużył się 2x w pociągu regio a że skład do była jakaś średniowieczna klatka faradaya to nawet na wykopie nie szło posiedzieć :/

No ale tragedii niema. Na szczęście to incydenty i lepiej zawsze mieć więcej połączeń tylko część gorszej jakości :)

Temat dla #lodz i #skierniewice . Swoją drogą jutro zabieram mojego różowego do was Skierniewiczanie. Po pierwszej wizycie kilka dni temu zmieniłem zdanie o waszym mieście słoików na bardzo pozytywne i postanowiłem zaznajomić się z okolicą :) Pozdrawiam :)

I na koniec przypominam o jutrzejszej promocji PKP intercity "dla zakochanych" : Jedna osoba kupuje bilet, druga jedzie za free.

#pkp #pociagi
Pobierz npsr - A tak wygląda moja prywatna limuzyna szynowa :D

tl;dr
SPOILER

A tak cał...
źródło: comment_dwNw6X9Z6zHPpmdw87z3WHnqjpZEKLpt.jpg
  • 8
@npsr: No to już wiemy, że pracujesz w dziale prasowym PKP. :) Gratuluję, dobrze płacą?

W takim razie spytaj prezesa, kiedy wreszcie biletomaty będą obsługiwać płatność gotówką i kartą i daj znać.
@Hahazard: O tym gdzie pracuję też większość akurat wie :P
Poza tym ŁKA nie należy spółki PKP.

Po prostu bardzo dużo jeżdżę pociągami. Jak nie w celach turystycznych to do pracy (Jak pracowałem w Wawie to z przymusu a teraz z wyboru, bo wygodniej i szybciej). Lubię pociągi.

Chwalę i faktycznie trochę reklamuję ŁKA, bo jest za co i mam wrażenie, że ludzie jeszcze nie do końca są świadomi, że mają
@npsr: Ale "młody projekt" nie uzasadnia niedociągnięć. Skoro na stronie i w reklamach słyszę, że nie trzeba stać w kolejce do kasy, bo można kupić bilet w pociągu kartą to powinno być to możliwe.

Przecież mogli napisać, że będzie to wdrożone za pół roku, ale nie - od początku full opcja. No to niech wezmą odpowiedzialność.

A kiedy zwróciłem na to uwagę konduktorowi to odpowiedział "wie pan, w internecie różne głupoty
@Hahazard: Generalnie jak mówię: korzystałem z biletomatów bez najmniejszego problemu, więc pewnie działało, myśleli, że jest ok a okazało się w praktyce inaczej.
Jestem koderem i wiem jak to bywa. Teoretycznie wszystko działa cacy, przetestowane a w praktyce nagle się okazuje, że lipa, bo czegoś się nie przewidziało ...

Myślę, że ten jeden błąd można im wybaczyć. Co do odpowiedzialności, to nie mam pojęcia jak zachowują się w takim przypadku i