Wpis z mikrobloga

Siema mirki, to mój pierwszy wpis, przeglądam wykop od dawna ale dopiero teraz zdecydowałem się założyć konto bo potrzebuje małej pomocy :(. Mam problem z połączeniem z wifi. Już tłumaczę o co chodzi. Nie mogę się połączyć z siecią mimo że mam na 100% dobre hasło. Udało mi się wyczytać w internetach że prawdopodobnie chodzi o szyfrowanie wep (tak, sieć jest zaszyfrowana w wep i nie mogę się z nią połączyć mimo że mam poprawne hasło). Dodam że nie mam dostępu do routera i nie mogę zmienić rodzaju szyfrowania.Co radzicie zrobić? Mam windows 7, laptop hp pavilion dv6. Wygląda na to że karta sieciowa nie jest kompatybilna z tym szyfrowaniem. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
#wifi #internet #laptop #pomocy
  • 6
@celthy: WEP obsługuje każda karta sieciowa. Problem zapewne leży w fakcie, że pod Windows 7 pojawia się ten sam problem co przy Windows Vista - przy szyfrowaniu sieci system nie potrafi pobrać ustawień przez DHCP. Trzeba adresację karty radiowej ustawiać ręcznie. Ot taki bug od Microsoftu.

Wszystkie aktualizacje dla Win7 są wgrane?
@brokenik:Właśnie sprawdziłem, system nie jest zaktualizowany, brakuje z 400 mb aktualizacji, dziś tego nie dam rady pobrać bo siedzę na hotspocie z telefonu (limit 500 mb). Jak to pomoże to będę ci ogromnie wdzięczny. Jutro to ogarnę i dam znać czy pomogło. Pozdrawiam!