Wpis z mikrobloga

Fotografia zaćmienia Ganimedesa przez Io, jeszcze świeża :-)

teleskop Celestron C9.25
kamerka ZWO ASI120MM-S
barlow TeleVue 2x
filtr GSO W21 (pomarańczowy)
Piekary Śląskie, 22:48

Wołam @gnuthomson , bo był ostatnio zainteresowany moimi zmaganiami z Jowiszem i spółką

#namrabcontent <- zapraszam do obserwowania

#astronomia #kosmos #fotografia #astrofoto #astrofotografia #jowisz #ciekawostki
namrab - Fotografia zaćmienia Ganimedesa przez Io, jeszcze świeża :-)

teleskop Cel...

źródło: comment_DUiXXWHOmy7ltUHIih7veRQyD8XQDQ19.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@namrab: Czy mogę, w takim razie, wykorzystać to zdjęcie przy opowiastkach popularnonaukowych w OA? Będę wdzięczny za podesłanie mi obrazka w docelowej rozdzielczości oraz z Twoim logo lub podpisem.
  • Odpowiedz
@namrab: Możesz powiedzieć, jaki masz sprzęt? Co potrzeba, żeby móc zobaczyć Jowisza Marsa etc w takiej jakości jak na zdjęciu, albo trochę lepiej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Przemysl: Sprzęt podałem w pierwszym poście. Poszczególne elementy to:

Celestron C9.25 - teleskop kontrukcji Schmidta-Cassegraina. Bardzo częsty wybór wśród fotografów planet. Technicznie jest to odpowiednik obiektywu o ogniskowej 2350 mm i świetle f/10. Teleskop mocuję na montażu typu HEQ5, czyli specjalnej głowicy o dużej nośności, która potrafi automatycznie podążać za ruchem sfery niebieskiej, dzięki czemu fotografowany obiekt nie ucieka z pola widzenia.
ZWO ASI120MM-S - monochromatyczna kamerka USB3 o rozdzielczości 1,2
namrab - @Przemysl: Sprzęt podałem w pierwszym poście. Poszczególne elementy to:

C...

źródło: comment_cFQCcKkU4wQAFhAt67GsyPdqBzfBmyLX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@namrab: Racja, byłem jeszcze rozespany, gdy zobaczyłem post i jakoś mi to umknęło. Dzięki za obszerny opis! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprzęt wygląda na w miarę profesjonalny. Nie przeszkadzają ci te światła z okolicy?
  • Odpowiedz
@Przemysl: W przeciwieństwie do mgławic, galaktyk itd. planety są bardzo jasne, więc można je bez problemu fotografować z miasta. Ja nawet nie gaszę światła w pokoju, żeby się o coś na zewnątrz nie potknąć ;)
  • Odpowiedz