Wpis z mikrobloga

@krulgimby:
Bitcoin to technologia. Teraz możesz przesłać okresloną wartość bez żadnych pośredników w każde miejsce na świecie i praktycznie za darmo. Do tego jest to anonimowe, a zarazem transparentne. Bitcoin dla systemu bankowego jest jak email dla poczty tradycyjnej, a to dopiero początek za jego pomoca można zdecentralizować caly internet.
  • Odpowiedz
@krulgimby:
Bitcoin jako pieniądz to wierzchołek góry lodowej. Wracając do przykładu emaila, to gdy powstał internet jedyne co mogłeś zrobić za jego pośrednictwem to właśnie wysyłać wiadomości. Zobacz czym jest teraz.
W technologii blockchain mozna zaprojektować serwisy, aplikacje czy bazy danych bez ośrodka centralnego. Nie bedzie serwerów które będzie można wyłączyć + wszystko będzie anonimowe.

jak masz chwile to polecam te wystąpienie. wszystko dokladnie wyjaśnione
tyskieponadwszystkie - @krulgimby: 
Bitcoin jako pieniądz to wierzchołek góry lodowe...
  • Odpowiedz
@tyskieponadwszystkie: oglądałem to już dawno a teraz oglądając drugi raz całkiem inaczej odbieram, więcej się nauczyłem, więcej pojąłem i całkiem inaczej patrze na to teraz. I to co mówią podoba mi się jeszcze bardziej. Dziwne :)
Wiesz może jaki nick na wykopie ma ten pierwszy rozmówca ?
  • Odpowiedz
bitcoin nie jest anonimowy tylko pseudo anonimowy. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.


@mdom: to raczej Ty wprowadzasz w błąd dlatego, że @tyskieponadwszystkie: nie mówi o Bitcoin i tym, że jest anonimowy tylko o nowych aplikacjach i bazach danych, które dopiero powstaną, które jeszcze nawet nie powstały, cytuje:

W technologii blockchain mozna zaprojektować serwisy, aplikacje czy bazy danych bez ośrodka centralnego. Nie bedzie serwerów które będzie można wyłączyć + wszystko będzie
  • Odpowiedz
@mdom: sam sobie coś uroiłeś podaje Ci cytat, jasne jak słońce, że nie mówi o Bitcoin.
Bitcoin jest anonimowy jeżeli chcemy żeby był a nie jest anonimowy jeżeli nie potrzebujemy anonimowości.
  • Odpowiedz
@mdom: a Ty co za "expert" jesteś skąd Ty się urwałeś, że jesteś tak pewny siebie. Pochwal się wiedzą na temat jak się wyrywasz.
POWTARZAM :
Bitcoin jest anonimowy jeżeli chcemy żeby był a nie jest anonimowy jeżeli nie potrzebujemy anonimowości.
  • Odpowiedz
Przeczytaj najpierw bitcoin whitepaper Satoshiego może zrozumiesz czym się różni anonimowości od pseudo anonimowości. Satoshi to wytłumaczył tam. Generalnie bez odbioru z gimnazjum nie dyskutuję.
  • Odpowiedz