Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pisałem, że Sejm nie odpowiedział na mój wniosek o #informacjapubliczna na temat #rejestrumow.

Dziś dostałem odpowiedź:

Warszawa, 11 lutego 2015 r.


Kancelaria Sejmu

Biuro Korespondencji i Informacji

ul. Wiejska 4/6/8

00-902 Warszawa


BKI-141-13276/15


Pan

Adam Dobrawy


Szanowny Panie,

w związku z Pana wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej z dnia 25 stycznia 2015 r., uprzejmie informujemy, co następuje.

Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2001, Nr 112, poz. 1198, z póź. zm.), termin odpowiedzi na Pana wniosek został przesunięty. Trwa gromadzenia informacji, w wyniku których możliwe będzie ustosunkowanie się do niego. Odpowiedź zostanie wysłana, gdy tylko będzie to możliwe, nie później jednak niż do dnia 26 marca 2015 r.


Z poważaniem


/-/Jakub Majewski

specjalista

Niezwłocznie udzieliłem odpowiedzi:

Nie nazywam się Adam Dobrawy i proszę zaniechać ustalania moich danych osobowych. Podtrzymuje mój wniosek z dnia 25 stycznia 2015 roku.

Z wyrazami szacunku,


Czyżby ktoś czytał mojego bloga, gdzie pisze pod pseudonimem? ( )

#prawo
  • 6
  • 2
@Camel665: To gra.

Czekam na odpowiedz w sprawie rejestrów umów. Zawsze wydawało mi się, że prowadzenie rejestrów ma usprawnić pracę. Aby coś usprawniało prace trzeba mieć świadomość o tego istnieniu. Okazuje się, że w Kancelarii Sejmu trzeba robić wielomiesięczne poszukiwania, aby dowiedzieć się jakie sami rejestry prowadzą.

Jednak ja wiem, że mają w systemie komputerowym centralny rejestr umów. Mam nazwe oprogramowania, zakres gromadzonych danych. Pozyskałem nieoficjalnie w kilka minut. Sejm potrzebuje