Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #audioboners #audiofile #audio. Chcę kupić kino domowe Pioneer HTP-071 i podłączyć przednie głośniki z zestawu który mam. Mają one 4 Ohmy a na tylnej ścianie wzmacniacza jest napisane 6-16 Ohm. Co się może stać z takim sprzętem. Głośniki mają dość duży zapas w stosunku do oryginalnych (moje 160 W a oryginały 100W). Generalnie to mam obawy co do jakości przy słuchaniu muzyki na tych pierdzipkach z zestawu.

#kinodomowe
  • 21
@zerthimon: Sprawdź sam najlepiej. Ja ci radzę jednak do muzyki zastanowić się nad wzmacniaczem stero. Te do kina domowego które dobrze grały w stereo niestety kosztowały dużo.
@benzdriver: co nie zmienia faktu że porządna kolumna musi swoje mieć i ważyć, chociaż moje zaskakują mimo że 18 kg sztuka tylko. Monitory i podstawkowce to oddzielny temat jest trochę perełek.
@benzdriver: Ja już z jebnięcia wyrosłem trochę, średnice, scene i detale zagrać na moim pomieszczeniu to jest sztuka. Najgorszy niewypał jaki ostatnio miałem to linie transmisyjne (najmniejsze ze swojej serii) 40kg sztuka. Nie zagrało u mnie, u kumpla owszem. Co do br zazwyczaj jest dziadowsko strojony (patrz tonsil), w teorii najlepiej powinna zagrać linia transmisyjna.
@Ojezu: jeszcze w studbazie zlozylem sobie wlasne b-r'lex na bazie altusow 140. Glosniki Pioneer, podzialy sam wystrugalem ;)
Byly obledne. Smutno skonczyly, bo jak wyjechalem i dom czekal na nabywce to byl wlam. I po zlosci je rozbili... :(
@benzdriver: Szkoda pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja jedyne z diy to trochę kombinowałem z mildtonami 110, wymiana okablowania, portów i zwrotnic a jeszcze w planach miałem wzmocnienia, wymiane tuneli br oraz wytłumienia, ale sprzedałem.
@Ojezu: niczego nie szkoda jak sie ma dwadziescia pare lat i duzo energii. Wspaniale sluzyly na wszystkich imprezach ( kazdy weekend, bylem na I roku i wlasnie kupilem dom ).
Graly wspaniale. Cale noce :)
@benzdriver: Ja na audio przeznaczam za dużo kasy, może inne mam trochę podejście do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°). W każdym razie jakbyś coś kupował, to możesz śmiało walić, poradzę coś. Najlepiej na rynek używany patrzeć. Co tam można wyrwać za nie dużą kasę to głowa mała.
@Ojezu: B&W z serii 800 maja znamionowo 8ohm, a schodzą do 2 :)

HTP-071 i


@zerthimon: ten Pioneer to bardzo niska półka, nawet nie ma normalnych terminali głośnikowych.
Głośniki nie mają mocy, mają skuteczność oraz sugerowaną moc wzmacniacza :)
Te małe pierdziawki będą grały na muzyce do dupy, średniego pasma nie będzie w ogóle...
@Ojezu: dokładnie o to mi chodziło :D. Ale jak będę miał więcej czasu, to serio kopolki zamiast tych tub na wysokie tony :). Apropo tematu taki zestaw swobodnie by zasilil 30m^2 :)