Wpis z mikrobloga

@czupryneq: automat to i tak dla mnie jest pikuś w porównaniu jak widzę jak ktoś lustrem z wystawionym wbudowanym fleszem robi zdjęcie architektury (ostatnio np. widziałem przy stadionie narodowym) i to w dzień :D
  • Odpowiedz
@czupryneq: W niektórych sytuacjach nie ma czasu na ustawianie, nowatorzy tak mają. Masz jakiś sprzęcik?, mi się marzy jakaś lustrzanka :3 ale mnie nie stać narazie
  • Odpowiedz
@czupryneq: kup aparat za kilka tysięcy a nóż zrobisz to jedno dobre zdjęcie które będziesz mógł powiesić na ścianie a nie same kolorowe pikselki i białe packi. W staryh aparatach na film ale już z pełną automatyką był guzik P (właśnie automat) zwany "Panic button" - często się przydawał
  • Odpowiedz
@Frollo: Mam wrażenie, że nie rozumiesz o co chodzi w obrazku, który rozpoczął tę dyskusję.
Wyśmiewa on ludzi, którzy kupują aparat właśnie po to żeby robić 'artystyczne zdjęcia' i wydają na to grube tysiące po czym używają tylko trybu AUTO. Nikt nie wyśmiewa tutaj trybów półautomatycznych takich jak P, A czy S.
To tak jakbyś chciał zostać zawodowym kierowcom wyścigowym i kupił sobie Lambo po czym nie zasięgnął żadnych rad tylko
  • Odpowiedz
btw.
@Werbel: "Osobiście jestem DSLRowcem, co oznacza, że aparatami za kilka tysi kręcę filmy."

Nie rozumiem, jeśli ja robię tylko zdjęcia to nie jestem DSLRowcem?
  • Odpowiedz
  • 0
@Werbel: racja, ja tylko wysmiewam pelny automat czyli "zielony tryb", sam korzystam z takich trybow jak priorytet przyslony, bo uwazam, ze na manualu nie da sie tak szybko uchwycic jakies chwili - no chyba, ze dzialasz w studiu gdzie masz stale warunki oswietleniowe :)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@topt: hahhaha, ale taka prawda, teraz DSLR jest tak dobre do nagrywania, jakosc jest prawie taka sama jak w kamerach filmowych i to w dodatku za cene 10x mniejsza :)
  • Odpowiedz
wysmiewam pelny automat czyli "zielony tryb", sam korzystam z takich trybow jak priorytet przyslony, bo uwazam, ze na manualu nie da sie tak szybk


@czupryneq: ale z "zielonym trybem" też jest spoko. Osobiście korzystam np. z Lumixa GH4 i jego automatyczne ostrzenie jest super szybkie i dość dokładne, zależnie oczywiście od trybu tego auto ostrzenia, bo są punktowe, liniowe, wykrywanie twarzy itp.

"Zielony tryb" też daje radę. Czasem z tego korzystam
  • Odpowiedz
@czupryneq: Rozumiem, że jak kupisz sobie drogi rower to musisz od razu startować w zawodach bo przecież beka z tych co kupią rower za kilka tys, a jeżdżą tylko do sklepu; jak kupisz sportowe auto to musisz upalać na Nürburgring bo beka z tych co takimi do pracy jeżdżą.

Moja rada - poluzować majtki i nie patrzeć innym w portfel.
  • Odpowiedz