Wpis z mikrobloga

@wojtulas: Trudno to oddać w jednym wpisie.

Grzesiak jest typem człowieka, który leci za trendem i niezbyt mu zależy na przekazaniu praktycznej wiedzy. Bardziej skupia się na oczarowaniu ludzi swoją osobą i robienie z siebie uber-autorytetu od wszystkiego. Na przestrzeni lat wielokrotnie się transformował. Najpierw był typowym nlperem, potem popłynął w kierunku "psychologii holistycznej" z powodu wzrostu popularności "Sekretu" i Katie Byron. Teraz chyba robi w duchowości.

Poza tym, w środowisku ciągnie się za nim smród, a nawet ludzie dla których kiedyś był autorytetem, teraz wyciągają na wierzch wszystkie
  • Odpowiedz
@wojtulas: Na życie to polecam temat nonduality. Tony Parsons, Lisa Cairs, Cesar Teruel, Bentinho Massaro. Wpisując te nazwiska w YT dopisz pl, wtedy będziesz miał ich filmy z tłumaczeniem. Każda z tych osób mówi o tym samych ale różnią się charakterami. Mam nadzieje, że Ci się spodoba. Jeżeli temat Cię zainteresuje podrzucę więcej nazwisk

Przykładowy film
Cz.1 https://www.youtube.com/watch?v=eT0Uh87HJuM
Cz.2 https://www.youtube.com/watch?v=Ymb0FwsNz7k
  • Odpowiedz
@Ddan: Artur Król i brak wodolejstwa? Uśmiałem się okrutnie. Zapytaj Artura na jego blogu o podstawy naukowe, badania i wyniki tego czego on uczy. Nie dostaniesz tego bo tego co on przekazuje dowiedział się na kursach NLP. A NLP to nic innego jak rodzaj "podziemnej i tajemnej" psychologii. "Mainstreamowa" psychiatria czy psychologia to"zuo" a NLP objawia się w tym szambie jako tajemna wiedza by ulżyć cierpiącym.
  • Odpowiedz
@tutirutu: Czemu? Może tak Ci się wydaje, bo trzeba kilka sprawa wyjaśnij osobom które wcześniej nie miały do czynienia z nonduality. Jak dla mnie to ona jest całkowicie wyluzowana.
  • Odpowiedz
@Laliqu: na początku obu filmów robi takie dziwne miny i tak pusto się śmieje... mnie odstraszyła XD za to widziałem jakiś wideło nonduality pt. What is theself. Takie mnie się podobają :>
  • Odpowiedz
@tutirutu: Dlatego wrzuciłem kilka nazwisk osób, które o tym mówią bo wiedziałem, że może komuś nie podpasować. Tak jak mi na przykład. Z innych nazwisk to jeszcze dodałbym takich ludzi jak Rupert Spira i Carl Renz.
A jeżeli chodzi o Lise to zauważyłem u niej dużą zmianę między tym co nagrywała kiedyś a teraz . Na tym filmie niżej jest już zdecydowanie bardziej dojrzała
https://www.youtube.com/watch?v=P9JsrxFjKGs
  • Odpowiedz
@Laliqu: Widzę, że na każdym wideło (sorry jestem ze wsi) uśmiech się jakby się ktoś zesrał w pokoju XD nie, do mnie nie przemawia. Za to bardzo lubiłem słuchać tego co wrzuca nasz polski "guru motywacji" OdważSięŻyć. Odkąd zaczął namiętnie uploadować mowy motywacyjne dla koksów, to sobie odpuściłem :P

Ale blog Króla Artura sobie zapisałem do zakładek, więc dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

edit: sorry, to
  • Odpowiedz
@Laliqu: Miałem okazję z nim dyskutować, i mogę stwierdzić, że ceni sobie metodologię naukową. Hobbystycznie obala nawet antyszczepionkowe bzdury.

Zaskoczyło mnie Twoje stwierdzenie. Możliwe, że ostatni raz spotkałeś się z nim w internecie wiele lat temu. NLP nie jest jego jedyną metodą. Nawet nie podstawową.
  • Odpowiedz
@Ddan: Może ceni sobie metodologie naukową, ale jego metody i ćwiczenia są żywcem wyjęte z NLP. Mam jego jedną książkę i do tego od kilku lat napotykam jego komentarze na różnych forach. Facet ma bardzo duże ego. Każdy kto miał do czynienia z fobiami, nerwicami i innymi tego typu zaburzeniami wyśmieje te metody. Wiem to bo sam chorowałem na nerwice przez 15 lat. Nie będę Cię przekonywał na siłę, ale
  • Odpowiedz
@Laliqu: No ale przecież on się pytał o darmowych guru, a ci wszyscy których wymieniłeś mają płatne wizyty, satsangi, rozmowy na skype itd. Bo ogólnie cała ta duchowość to jeden wielki bullshit i zwykły biznes. Nie ma ludzi którzy by posiadali jakąś tajemną wiedzę na temat natury rzeczywistości, byli w jakiś szczególny sposób wyróżnieni od innych jakimś "widzeniem" czy jak to tam nazwać.
  • Odpowiedz