Wpis z mikrobloga

  • 0
@progmatyk: tak też myślałem, ale już kilka razy się na siłce spotkałem z sytuacją, że np. jakiś seba mówił, że szkoda pleców na martwy xD a jak robił, to robił poprawnie, z tym, że szkoda mu było pleców na jakiś większy ciężar
  • Odpowiedz
@progmatyk: na dolny to raczej ławka rzymska, martwe ciągi aż tak mocno po lędźwiach nie dają jak trzymasz mocno pozycję

co do martwego, coraz częściej na siłowni spotykam się z opiniami trenerów starszej daty, że owszem martwy fajna sprawa, ale z perspektywy czasu każdy narzeka na ból pleców, i zbyt mocne treningi
  • Odpowiedz
@berti: nie każdy robi martwy ciąg by dźwigać coraz więcej i więcej - czasem dochodzisz do takiego poziomu i myślisz sobie " ok, dźwigam już poważne ciężary, i nie potrzeba mi więcej bo mogę ryzykować kontuzją "

często na siłowni spotykam osoby, które robią sobie martwy ciąg ciężarem 100kg, i jedyne co zmieniają to ustawienie rąk, albo nóg - bo nie potrzebują bić durnych rekordów
  • Odpowiedz
@Przetok: oczywiście, że się rozciągają - tutaj chodzi tylko o wieloletni wpływ treningu na ciało, nie jesteśmy maszynami przecież

nasze ciało ma ograniczone zdolności regeneracji i wytrzymałości - z wiekiem wszystko się obniża, i ciężko jest utrzymać te same obciążenia na poziomie amatorskim ( nie mówimy tutaj o sporcie )
  • Odpowiedz
@rudy_bigos: rekordy nie są durne. Nie mówię żeby maksować co trening, ale dążyć do jakiegoś celu. Jeśli nie progresujesz ciężarem, to organizm nie ma potrzeby adaptować się do zmieniających warunków. A ponieważ adaptacja to na przykład przyrost tkanki mięśniowej, siły, poprawa krążenia, to taki sam efekt dadzą zarówno trening jak i jego brak.
  • Odpowiedz
@berti: no więc Twoim celem może być bycie sprawnym, niekoniecznie bycie cholernie wielkim i silnym

teraz chyba nastał jakiś trend na bycie ciężarowcem , wszyscy robią jakieś 5x5, Wendlery - kompletnie nie mając pojęcia na co i po co to się robi ( tyczy się to osób z siłowni )

mamy takiego jednego kolesia na siłowni, jego motto " tylko czysta siła "

robi 220kg w martwym ciągu, 170kg w siadzie,
  • Odpowiedz
@rudy_bigos:

Nikt nie każe nikomu robić czegokolwiek ze złą techniką. zakładam, że ta zawsze jest poprawna.

Wiesz skąd trend na bycie ciężarowcem? Bo ludzie się po tym dobrze czują, niezależnie od wieku. Zarówno fizycznie jak i psychicznie. Np starszy człowiek nie zbuduje mięcha, ale siłę jak najbardziej.

To taka dygresja.

Poza tym rozumiem Twój punkt widzenia. Natomiast ja zawsze staram się robić coś jak najlepiej się da. Niektórzy narzekają, że trening
  • Odpowiedz