Wpis z mikrobloga

@kruger92:

Z dużą datą i sekundnikiem kojarzę wyłącznie droższe zegarki, niż ten. Ponadto zazwyczaj mają one trochę inny, elegancki styl. Ten jest typowo sportowy (tematyka motoryzacyjna).

Z tańszych to pewnie jakiś Sea-Gull się znajdzie, ale raczej bez sportowego zacięcia.
@bywaj: Problem z chińczykami jest taki, że możesz trafić na naprawdę przyzwoity mechanizm, ale może się też okazać, że za miesiąc padnie. Swego czasu nawet przymierzałem się żeby sobie kupić jakiś ich zegarek, ale po przeczytaniu różnych opinii na forach dałem sobie spokój. Jednak wydanie 1200 zł za coś co może się szybko zepsuć trochę moja się z celem.

Wzornictwo mają naprawę świetne, dlatego jak nie chcą z uwagi na cenę
@histeryk_13: No tak, ale jak trafisz na jakiś wadliwy to masz przecież gwarancję na min 2 lata i można zażądać wymiany na nowy. A jak przetrwa 2 lata bezawaryjnie to już chyba można uznać, że się trafiło w dobrą sztukę ;) Oczywiście też bym chciał by poszli w kierunku chociażby japończyków, ale jak dla mnie w tej kategorii cenowej trudno o zegarek ze szwajcarskim mechanizmem i takim wyglądem.
@bywaj: W tej cenie pełna zgoda, jednak na pewno znalazło by się grono osób, które byłoby gotowe wyłożyć kilkaset złotych więcej za Japończyka. Przy szwajcarskim mechanizmie (np.jakaś ETA) myślę, że dałoby się pewnie zamknąć to kwotą 2K z jakimś ogonkiem. Sam byłbym gotów wyłożyć takie pieniądze.

A co do gwarancji, to ja nie chcę się zastanawiać czy będę jej potrzebował. Z założenia mechaniczny zegarek to ma być zakup na lata, a
@histeryk_13: mechanizmy sea gull których używa Gerlach są droższe niż mechanizmy seiko których używaja np w nawigatorze. To bardzo dobrze wykonane mechanizmy w najwyższej oferowanej przez producenta wersji i jeszcze dodatkowo sprawdzane przez ich zegarmistrza przed montażem. Znajdź mi zegarek ze szwajcarskim mechanizmem robiącym 2s na dobę nawet za 3x większą kasę, a tyle robią oba moje zegarki na mechanizmach sea gull
@effectowny: No a przeczytaj co napisałem wyżej. Problem z tymi mechanizmami nie polega na tym, że nie są precyzyjne (ale o tym właściwie można mówić po dobrych kilku latach użytkowania), ale że potrafią się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Sporo swego czasu przewertowałem wątków na forach dla miłośników zegarków i dużo osób pisało pozytywnie o tych mechanizmach, ale jest też wiele opinii negatywnych mówiących o awariach, niepasujących częściach etc.

A co