Wpis z mikrobloga

@Radus: 12/20 widzew i 18/20 ŁKS Ale dużo błędów mają, widać że pisał to kibic widzewa.
Np TMRF w Widzewie nie ma nic wspólnego z obecnym widzewem, RTS nie doczekał się też jeszcze stulecia, powstał w 1922. Za to ŁKS nigdy nie posługiwał się kolorami innymi niż biały i czerwony. We wniosku o rejestrację wpisano czarny bo wcześniej kilkukrotnie odmówiono rejestracji w Polskich barwach

http://www.lodz.ap.gov.pl/pilka.html
  • Odpowiedz
@johann89: @czlapka: Czarny był używany tylko oficjalnie na początku bo ŁKS powstał pod zaborami, widzew już w wolnej Polsce.

Pierwszą organizacją sportową założoną w czasach zaborów (czerwiec 1910) przy dużych zakładach przemysłowych, było Towarzystwo Miłośników Rozwoju Fizycznego w Widzewie przy Zakładach Towarzystwa Akcyjnego Heinzel i Kunitzer. Futboliści TMRF w Widzewie zajmowali w latach 1911-1914 przedostatnie lub ostatnie miejsce w mistrzostwach Łodzi. W 1914 r. stowarzyszenie przerwało działalność i
P.....a - @johann89: @czlapka: Czarny był używany tylko oficjalnie na początku bo ŁKS...

źródło: comment_hXMPy4lohUM9cGBMObEJWT6eYqZUZITO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@johann89: nie wiem co ma udowadniać ten skan :) chyba tylko potwierdza słowa @Przygoda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście możecie mi zarzucać stronniczość bo jestem z ŁKSu, ale akurat ten wałek z lat 60, kiedy to Widzew zaczął odwoływać się do tradycji TMRF, mimo że wcześniej tego nie robił, był zagrywką czysto propagandową ówczesnej władzy. Gdybym był kibicem Widzewa, to uważałbym to za mniej chwalebną
ksaler - @johann89: nie wiem co ma udowadniać ten skan :) chyba tylko potwierdza słow...

źródło: comment_ZTzd7gPH14M4JF31EXYzbuOPkdqiyj47.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Radus: 12/20 Widzew - Ale liczę, że 13 bo miałem błąd o wynik meczu i zaznaczyłem 3:2 ale to dlatego, że nie wiedziałem po której stronie był Widzew a po 2 legia.
Łks 5/20 ale to takie rzeczy znane dla fana piłki jak np Tomaszewski więc w/e.
  • Odpowiedz