Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie

W związku z pomysłem bilbordów, które miałyby przypominać zagranicznym mediom, że obozy koncentracyjne budowali NIEMCY, a nie Polacy ani nawet naziści z ciemnej strony księżyca (http://www.wykop.pl/link/2377636/byly-wiezien-auschwitz-pozywa-telewizje-za-uzycie-okreslenia-polskie-obozy/#comment-26101260) udało się załatwić kilka rzeczy i kilka rzeczy ustalić:

Zaprzyjaźniona i przychylna sprawie agencja we Wrocławiu zgodziła się nam takie bilbordy zrobić i powiesić za "zwrot kosztów". Nie jest to A4, nie jest to cała Polska, ale w cenie 1 bilbordu na A4 będziemy mieli kilka we Wrocławiu i z pewnością przedostaniemy się z tym do mediów, także zagranicznych.

Potrzebny nam jest plakat (ja proponuję wariację na temat tego http://www.wykop.pl/wpis/11273326/panowie-i-panie-ruszylem-kilka-swoich-kontaktow-i-/ + polskie, angielskie i niemieckie napisy) ale to zostawiamy inwencji wykopowych grafików i NIECH WYGRA NAJLEPSZY!

Jeżeli chodzi o zbiórkę pieniędzy to zgodził się znany i lubiany Dawid Hallman ze swoją fundacją, która też załatwi sprawy z agencją.

Nie zarobi na tym nikt, bo wszystko jest robione "po kosztach" i dzięki uprzejmości przychylnych nam ludzi.

Fundacja Tradycji Miast i Wsi
ul. Handlowa 5, 43-230 Goczałkowice
16 1090 1740 0000 0001 2088 2593 (BZ WBK)

Tytułem: dar na cele statutowe - bilbordy

PS. Oczywiście jakby się udało z tym ruszyć i zebrać dodatkowo gruby hajs to można to robić tak jak pisał @SStnk ale tam są koszty 10 razy większe ;)

#zbieramynabillboard #polityka #korwin #patriotyzm #4konserwy #ruchnarodowy #neuropa #zydzi #niemcy #holocaust
  • 22
@MiszaW: takie coś ma sens w miastach przygranicznych takich jak Szczecin i miastach, gdzie jest dużo obcokrajowców np. Warszawa, Wrocław. Do tego plakat powinien być prosty, a nie niezrozumiały jak ten z poprzedniego postu
@Internet_the_explorer: @MiszaW: Dokładnie czytelny i wymowny. Kopiuję:

"Przedewszystkich piszemy o tym, że mordowano POLAKÓW później wspominamy o żydach i reszcie - POLAKÓW na pierwszym miejscu, bo:
a) wykonujemy to MY POLACY
b)stawiamy to na "naszym terenie"
c) wydajemy na to nasze pieniądze
#zbieramynabillboard

I nie naziści tylko NIEMCY - po to to robimy żeby był rozgłos! A nie kolejny plakat o tym jak to ci mityczni nazisci mordowali tylko
@MiszaW: Napisałem do Adama Andruszkiewicza z RN Białystok. Czekam na odp. On powinien mieć dojścia wyżej. Także jak się sprężymy to zrobimy akcję o której cała Polska i możliwe, że zagraniczne media, będą mówić.

Wszystko w naszych rękach.
@SStnk: Co do mówienia, iż mordowano Polaków - bardzo duży plus. Co do nazistów, well, tutaj jest trudniej. Obsady obozów to też Ukraińcy, Łotysze, Estończycy, Litwini etc. Tak samo w SS nie było tylko Niemców. Austriacy (Tym dopiero udało się wybielić), Francuzi, Holendrzy, Belgowie, cała Skandynawia, Węgrzy, Rumuni, Włosi, Rosjanie, Tatarzy każda z tych nacji miała swój wkład w tworzenie jednostek Waffen SS. Więc z jednej strony mamy, słusznie, mówienie, iż
@SStnk: RN to PARTIA POLITYCZNA. Nie każdy chce być z nią kojarzony, więc zróbmy po prostu własną akcję, a kto się dołączy ten się dołączy.Jak coś wyjdzie to zadzwonię do szefa ONRu i szefa KoLibra to podpromują
@SStnk: Odnośnie obozów musiałbym poszukać, w akademiku książki nie mam, ale odnośnie SS już daję. W książce poświęconej SS mam rozpisane na poszczególne dywizje, lecz ogólna o III Rzeszy mówi o około 500-600 tysięcznym wkładzie zagranicznym, co stanowi połowę żołnierzy Waffen SS biorąc pod uwagę maksymalny rozmiar osiągnięty przez tę formację.
@MiszaW: Ostatnio, jak była rozmowa Wiplera u Olejnik, albo w Kawa na Ławę, Ryszard Czarnecki mówił, że chyba UNICEF oficjalnie uznał, że te obozy to były "niemiecke, nazistowskie obozy koncentracyjne". Warto może odszukać, czy to prawda, jesli tak, to moim zdaniem zamieszczenie wzmianki o UNICEFie bardzo uwiarygodniłoby przekaz, i że nie zrobili tego bilbordu jacys nawiedzeni polscy nacjonalisci, tylko jest to całkowita prawda, usankcjonowana prawnie.