Wpis z mikrobloga

Nie da się nie sugerować stereotypami w życiu, bo są na każdym roku. Na wykopie pełno stereotypów i generalizowania. Wiadomo, każdy lubi się czuć lepszy w jakiś sposób od drugiego. Najbardziej mnie jednak bawi wyśmiewanie się z Sebixów/kiboli/dresiarzy, z których spora część wyrasta na ludzi z zasadami, kręgosłupem moralnym przez co potrafią się odnaleźć w życiu korzystając z siatki znajomych, głównie takich samych Sebixów i ich kumpli, rodzin - dzięki temu ogarnąć pracę, robić to co lubią. Mają jakąś tam Karynę, czasami są to bardzo fajne dziewczyny, często robią jakiegoś gówniaka dość szybko i z tego co zauważyłem akurat Sebixy bardzo silną więź mają ze swoimi dzieciakami, kupowanie drogich prezentów, dbanie o zajęcia dla małolata, wakacje, wycieczki, edukacja. Owszem, często nie mają dystansu do siebie nie w swoim otoczeniu, więc macie z nich bekę, bo jak czasami w internet wejdą i ktoś obrazi im ulubiony klub piłkarski albo wielkiego polaka Karola Wojtylę, to trochę niepiśmiennie potrafią zwyzywać od braku godności i zaproponować soczysty #!$%@? w potylicę. Zainteresowania mają, sport (piłeczka, w ogóle sporty gdzie występuje nasza reprezentacja, również jakieś gale MMA, wyścigi), samochody, imprezy z wszystkimi podobnymi do nich sebami, czasami jakaś DG z ojcem/wspólnikiem, wakacje w Turcji, #!$%@? w pracy (serio, wielu spotkałem takich, którzy wyżywają się w pracy, często fizycznej - mają do niej dobry stosunek). Trzymają się bardzo blisko ze swoimi znajomymi, nie jest to sztuczna przyjaźń, dzięki temu mają z tego wiele profitów, wsparcie w ciężkich chwilach (to są honorowe osoby często, nie odwrócą się jak upadasz na dno, np. nie wiem wpadniesz w ciężkie dragi - zrobią wszystko by ci to wybić z głowy, jak trafisz do więzienia - rakiety, wsparcie dla rodziny na zewnątrz). Jeżdżą na jakieś koncerty głównie hip-hopowe, chodzą na siłownię (z mniejszym lub większym zaangażowaniem - ale ważne że to robią). Ich życie nie jest nudne, nie czekają na @spatsi żeby sie wpisać na listę obecności #nocnazmiana xD
Oczywiście nie wszyscy są tacy, ale znam to "środowisko" dobrze. Tak się moje życie potoczyło, że będąc raczej z zupełnie innego świata mialem sporą styczność z takimi ludźmi, również z takimi którzy siedzieli w więzieniach (w końcu przechodząc jednak na dobrą ścieżkę życia, naprawiając błędy przeszłości). Tacy ludzie na serio mają bardzo dobre zasady wpojone. Zero poszanowania dla gwałcicieli, pedofilów. Można by tak dlugo wypisywać....

A wam mireczki, kucyki, śmieszki poza kontrolo i tak bardzo wyluzowani, chłodni nie do #!$%@? w sieci wykopki jak w życiu wychodzi? ;) Czemu was tak śmieszą tacy ludzie? Bo nie umieją into programowanie, nie studiują ścisłych kierunków, nie czytaj wielu książek (lub w ogóle), nie spędzają życia przed kompem, nie fapują do zdjęć z tagu #prokuratorboners i nie mają takiego chłodnego poczucia humoru jak wy, mireczki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przemyślcie to. Tak samo ich Karynki. To często dobre dziewczyny. Dobre matki. A wy? Widać po popularności tagów #tfwnogf #friendzone że niezbyt. Rozumiem, że wasze spory typu 4konserwy vs neuropa to coś bardziej istotnego w życiu niż ich Legia vs Lech czy tam Audi vs BMW ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wyżej wspomniałem, długo by wypisywać...

Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł.


Gabriel García Márquez

  • 32
  • Odpowiedz
@Donk_von_Fisher: Kibole wyrastają na ludzi z zasadami i silnym kręgosłupem moralnym? Nie no #!$%@?łeś... Jakie to są zasady? Kopanie leżącego? Kozaczenie do słabszych lub mniej licznych grup ludzi? Agresja w stosunku do osób, które krzywo na nich spoglądają tudzież mają szalik w barwach innego klubu? Dresiarze to dno, osoby zaburzone. Brak im pewności siebie więc zieją agresją dookoła aby jakoś się dowartościować chociaż w swojej żałosnej grupce #!$%@?ńców. Mam nadzieje,
  • Odpowiedz
@Akos: Ty piszesz o podludziach i debilach i znów lecisz stereotypami. Normalni kibice, nawet ci uczestniczący w ustawkach mają swoje zasady. No i ja nie pisałem o chuliganach, wy wszędzie widzicie jakieś skrajności. Normalny człowiek typu Seba, kibic, dres - podkreślam - normalny, nigdy cię nie zaczepi ulicą bo sobie idziesz, lol. To robią skrajne jednostki. Tak samo jak nie każdy hipis fan muzyki Dżem wali heroinę po kablach i
  • Odpowiedz
@Donk_von_Fisher: Wcześniej pisałeś o kibolach, teraz piszesz o kibicach a to jest spora różnica. Poza tym nikt normalny nie uczestniczy w ustawkach. Normalni, cywilizowani ludzie zapisują się do sekcji sw i tam pod okiem trenera w rękawicach i ochraniaczach mogą się bić ile dusza zapragnie.
  • Odpowiedz
@Donk_von_Fisher: zgadzam się z tym kręgosłupem moralnym. Ludzi obracający się w środowiskach kibicowskich zazwyczaj #!$%@? wysoka lojalność, potrzebna do egzystowania w takiej grupie i przekładająca się na relacje z innymi ludźmi. Jeden z moich najlepszych kumpli jest kibolem - narodowcem (strażuje w Straży Marszu Niepodległości) i może nie jest najbystrzejszą (ale i tak jest raczej ponadprzeciętnie inteligenty) osobą jaką znam, ale wiem, że zawsze mogę na niego liczyć, nie ważna
  • Odpowiedz
@Akos: Zgodzę się. Natomiast już nie zgodzę się, jakby ktoś napisał

poza tym nikt normalny nie bierze udziału w biciu się z drugą osobą!

jak często było mi dane wyczytać na wykopie. Teorie głoszone przez suchoklatesowatych kuców i inne gimbusy, którzy nie potrafią skumać, że nie każdy musi chcieć prowadzić takie życie jak oni.
[truzimy]Ważne, by robić to co się lubi. Niekoniecznie na jakiś wyższy, skomplikowany sposób, zarezerwowany tylko dla
  • Odpowiedz
@Donk_von_Fisher: zgadzam sie i popieram, wieksza beka z wykopkow niz z sebiksow
ee widzialem fajno dupe 8/10 w centrum handlowym a ona idzie z takim sebixem, ksionzek nie czyta, nie jest programista nie jest taki madry jak ja. jak to jest ze on ma dziewczyne a ja nie?!?!!
  • Odpowiedz
Jakie to są zasady? Kopanie leżącego?


@Akos: Jakbyś niewiedział kibole mają swoje zasady na ustawkach i jedną z nich jest właśnie NIE KOPANIE leżącego, pozatym nasi chuligani przecierają szlaki europejskim grupom i dają przykład walcząc jedynie na gołe pięści i nogi (nie dotyczy Krakowa). Zachodni kibice uczą się od naszych tych zasad i zaczynają umawiać się na honorowe walki w równych liczbach i nazywają to ustawka's ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Donk_von_Fisher: Gówno ci do tego kto z kogo ma bekę. Szanujesz Sebixówi, Karyny to sobie szanuj. Ja z własnego doświadczenia wiem, że prostactwo tych ludzi często rzutuje na życie innych. Jeżeli bieda umysłowa nie przeszkadza ci to gratuluję, ale nie licz na to, że wpędzisz tym wpisem kogoś rozsądnego w jakiekolwiek poczucie winy.
  • Odpowiedz