Wpis z mikrobloga

Witam chciałbym wam przedstawić #januszabiznesu @FAUSTVIII. Ten osobnik zatrudnia ludzi na czarno. Nie płaci żadnych składek: ZUS, NFZ itp. I powiedzcie mi jak ten kraj ma się rozwijać jak tacy ludzie jak @FAUSTVIII pozakładali firmy. Jest tak jak mówiłem. Firmy chcą mniejszych podatków, nie chcą płacić za pracownika NFZ i ZUSu, a co dostaje pracownik w zamian jak się uda coś takiego zrobić dzięki pracowaniu na czarno? Dostaje magiczne 6 zł i 50 groszy.Ale pewnie taki @FAUSTVIII chodzi po wsi i mówi, że on wielki pracodawca jest, dba o swoich pracowników, a oni tacy niewdzięczni i ogólnie nieroby. W tym kraju nic się nie zmieni mając takich pracodawców jak ten osobnik. Pozakłada jeden z drugim warzywniak i płacze na całą Polskę jaki to rząd zły i jakie to podatki złe. Sam nie płaci za pracownika żadnych podatków i płaci jemu 6,5 zł to o czym my mamy tutaj mówić. Kiedyś słyszałem wypowiedź polityka, który zapytany dlaczego w Polsce są takie wysokie podatki odpowiedział, że w latach 90 były niskie i to polscy pracodawcy oszukiwali, kantowali. W tym kraju z taką mentalność złodziei, oszustów inaczej się nie da, jak trzymać za mordę, a drugą w ich kieszeni.

I obawiam się, że tak właśnie będzie wyglądała przyszłość wg Korwina, gdzie pracodawca nie będzie musiał opłacać żadnych składek ZUS, NFZ. I co od takiego pracodawcy dostaniemy? 6 zł i 50 gr. I z tych pieniędzy będziemy musieli się ubezpieczyć i odłożyć na starość. Już teraz ludzie zapierniczają na umowy zlecenie. I co? Dostają więcej? Przecież za nich są wtedy niższe podatki? Oczywiście, że nie dostają.

Jak już zakładacie firmy polscy pracodawcy to miejcie ten kapitał. Pracujcie 30 lat u normalnych pracodawców, a jak się już dorobicie to załóżcie swoją firmę, a nie takie obozy pracy.

#oswiadczenie #faustviiijanuszbiznesu #januszbiznesu #wielkipracodawca
  • 16
  • Odpowiedz
@lukaslm: Jak nie masz żadnej umowy popracuj u niego trochę, pozbieraj dowody i świadków którzy potem zaświadczą że nie kłamiesz. Napisz do PIP żeby zrobili kontrolę a sam idź do sądu. Zażądaj potraktowania tego okresu jako pracę, świadectwa pracy i 100 tyś jako zalegle wynagrodzenie, nadgodziny i odsetki. Odechce się pajacowi cwaniactwa!
  • Odpowiedz
@Przygoda: Ja bym się nawet nie zatrudnił w takiej pracy bez umowy ;]

Tutaj utarło się, że jak założysz firmę to zasranym obowiązkiem jest ją mieć do końca życia, a jak się nie utrzyma, to kogo wina? Oczywiście podatków i nierobów pracowników (zgadzam się z tym, że istnieją tacy pracownicy). Prawda jest taka, że jak się firma nie utrzymuje to ona jest po prostu słaba i niepotrzebna.
  • Odpowiedz
A dlaczego oszukują? Bo wiedzą że i tak państwo może im niewiele zrobić. Dlaczego o takich przekrętach się nie słyszy w Danii czy Norwegii? Bo wiedzą że w razie kontroli i stwierdzeniu nieprawidłowości dobiorą im (pracodawcą) się do dupy i portfela.
  • Odpowiedz
Wiecie, kto wtedy traci? Ci uczciwy pracodawcy, którzy mają wyższą składkę ZUS i NFZ, bo ja każdy oszukuje to kto ma płacić?
  • Odpowiedz
@JackSnuff: Ja bym za takie oszustwa dowalił taką karę, że pracodawca taki zesrałby się. I zacząłby normalnie na umowę zatrudniać (z tymi umowami zlecenie to oszukują, bo jak wykonujesz pracę etatową przez x miesięcy tą samą, to ich zasranym obowiązkiem jest dać umowę o pracę, ale oczywiście mentalność oszusta i złodzieja nie daję takiej możliwości), a jak nie ma kasy to niech zwija interes, bogaty przejmie firmę.
  • Odpowiedz
@lukaslm: Nie wiem w jakimś świecie żyjesz, ale skończ robić już koło tego szum, jeszcze piętnując innych użytkowników za odmienne zdanie. Brzmisz żałośnie, jak rozwrzeszczany bachor w mydlanej bańce, kierownik w "szlachta nie pracuje"
  • Odpowiedz
@lukaslm: Niestety po drugiej stronie są pracownicy, czasem zdesperowani, którzy wolą taką pracę bez umowy niż żadną.

I obawiam się, że tak właśnie będzie wyglądała przyszłość wg Korwina


Przecież ona już ma miejsce - wiele osób prowadzi działalność na czarno, dają ogłoszenie do gazety albo internetów np. usługi budowlane, elektryczne itp. i wykonują te usługi nie wystawiając rachunków, a gdyby ktoś się naprawdę uparł, wtedy mu powiedzą, że będzie drożej bo
  • Odpowiedz
@lukaslm: ten problem jest bardzo prosty do rozwiązania. Każdy kto odchodzi z firmy, zgłasza do PIPu i gdziekolwiek się da, że pracował bez umowy. Na dowód dostarcza maile, jakieś papiery jak coś podpisywał, czy nawet smsy "szefie, spóźnię się do pracy dziś, mogę być 8:30 do 16:30?" Szef:"Tak możesz" i pozamiatane. Do tego opis obowiązków. Jak każdy tak zrobi, to nieuczciwe firmy poznikają natychmiast.
  • Odpowiedz