Wpis z mikrobloga

#pracbaza #freelance #grafikakomputerowa

Drogie mirki!

Mam taką sprawę. Klient zlecił mi wykonanie projektu wizytówki dla kliniki weterynaryjnej.

Projekt wykonałem, podrzuciłem klientowi do akceptacji, miałem przekazać go do druku, ale klient w międzyczasie stwierdził, że 2 tygodnie to za dużo czasu i on rezygnuje. Nie dostałem za to pieniędzy.

Dzisiaj byłem w tej klinice i zobaczyłem mój projekt wydrukowany i używany bez mojej zgody/płatności za wykonanie.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji?
  • 25
@Werbel: przede wszystkim czy udostepniales jakies pliki klientowi?
Ty jestes autorem, wiec bronia cie prawa autorskie. Nie podpisales zadnej umowy z przenoszeniem praw na tego klienta wiec racja po twojej stronie. Wiecej dowiesz sie w odpowiednich instytucjach.
@Tehawanka: Udostępniałem do akceptacji różne wersje, nie mam wątpliwości, że to mój projekt.

Na razie napisałem jak wygląda sprawa i dałem szansę na załatwienie tego polubownie, zobaczymy co dalej.
@Werbel: w necie jest off z cennikiem różnych dóbr objętych prawem autorskim. Cebactwo trzeba tepic, zresztą możesz pokazać kto był takim liskiem chytruskiem, ale najpierw polubownie probuj.
  • 2
@DOgi: wystawię, bez problemu, robię to jako firma.

@rajet: na razie przedstawiłem jak będzie wyglądać droga sądowa, teraz daję im szansę na rozwiązanie sprawy bez tego.

Chociaż dostałem na razie odpowiedź, że jeżeli moja praca nie została przez nich odebrana, a zamiast tego pokazali mój projekt innemu grafikowi i on to przerobić trochę (czcionki i jeden element przesuniety) to mi się nic nie należy.

Dam im czas do namysłu i