Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak to jest z tymi Officami nowymi, bo już powoli nie ogarniam?
Jak kupię tę licencję: http://microsoft.strefamarek.allegro.pl/microsoft-office-365-small-business-premium-pl.html
to normalnie 5 osób może z tego korzystać naraz na 5 różnych komputerach? Czy może muszę każdej z tych 5 osób kupić taki pakiet? Jest napisane, że to licencja na 5 stanowisk, ale 1 użytkownik, dziwne to...
#kiciochpyta #dzispytaniedzisodpowiedz #office #365
  • 10
@KikU: Jeden zarejestrowany użytkownik może używać offica na 5 różnych stanowiskach. Kupując program np. na firmę możesz go tylko wykorzystać na 5 stanowiskach a na 6 ewentualnie musisz mieć nowy klucz. Ja tak to rozumiem.
@TakiWlasnieJestem: @Maonne: no dobra, ale z tego co wiem to nawet edycję home można legalnie wykorzystywać w firmie.. Bo nie zawsze to co sobie wymarzy sprzedawca musi mieć podstawy prawne. To tak jak w Tesco, które zakazuje robienia zdjęć w swoich sklepach, ale jeśli je zrobisz, to nie spotka Cię z tego tytułu żadna kara.
@TakiWlasnieJestem: LibreOffice here. Ale niestety zewnętrzne przedsiębiorstwa przesyłają mi skomplikowane zestawienia, do których rozliczenia są odpowiednie formuły, które ciężko na LO przepisać.
@KikU: Tylko pytanie czy wersję home możesz wykorzystasz na kilku stanowiskach? Kiedyś pracowałem w firmie, która sprzedawała oprogramowanie CRM i tam zawsze była informacja na ilu stanowiskach może zostać program wykorzystany. Dlatego tylko podejrzewam, że w tym wypadku jest tak samo choć ekspertem nie jestem.
@Maonne: Mi nie zależy na home, mogę kupić Business Premium, ale jeśli licencja jest na 5 stanowisk, to chciałbym żeby legalnie mogło z niej korzystać 5 osób.